نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
موبایل و بازی

آمریکا نام بزرگ‌ترین تراشه‌ساز چین را به لیست سیاه تحریم‌ها افزود

منبع
ديجياتو
بروزرسانی
آمریکا نام بزرگ‌ترین تراشه‌ساز چین را به لیست سیاه تحریم‌ها افزود

ديجياتو/ وزارت بازرگاني ايالات متحده آمريکا نام بزرگ‌ترين تراشه ساز چين يعني شرکت SMIC را به خاطر نگراني از احتمال بکارگيري فناوري‌هاي آمريکايي براي اهداف نظامي در ليست سياه تحريم‌ها قرار داد.

در پي اين تصميم شرکت‌هاي سازنده تجهيزات ساخت تراشه در آمريکا بدون دريافت مجوز از دولت اين کشور اجازه ارسال تجهيزات به شرکت SMIC را ندارند. SMIC يا «شرکت بين المللي ساخت نيمه رسانا» يکي از جديدترين کمپاني‌هاي چيني است که نام آن به ليست سياه تحريم‌هاي آمريکا اضافه مي‌شود. دولت ترامپ اواخر ارديبهشت ماه سال ۹۸ نام هواوي را به ليست سياه اضافه کرده بود.

بر اساس گزارش روزنامه «نيويورک تايمز»، وزارت بازرگاني ايالات متحده آمريکا روز جمعه در نامه‌اي به شرکت‌هاي فعال در صنعت تراشه اعلام کرد که صادرات محصولات به SMIC «ريسک غير قابل قبول انحراف مسير آن‌ها و بکارگيري براي اهداف نظامي در جمهوري خلق چين را به دنبال دارد.»

در ادامه گزارش آمده با وجودي که شرکت SMIC يکي از پيشرفته‌ترين شرکت‌ها در زمينه توليد محصولات نيمه رسانا است، ولي فناوري‌هاي آن سال‌ها از شرکت‌هاي پيشرو صنعت از جمله کمپاني تايواني TSMC عقب‌تر است. اين شرکت چيني از نرم افزارها و تجهيزات خريداري شده از شرکت‌هاي آمريکايي براي توليد تراشه‌ها استفاده مي‌کند.

سخنگوي SMIC در واکنش به قرارگيري نام اين شرکت در ليست سياه تحريم‌هاي آمريکا اعلام کرد که اين کمپاني تراشه‌ها را فقط براي اهداف تجاري و غيرنظامي مي‌سازد و هرگونه رابطه با نيروهاي مسلح چين را تکذيب کرد.

دولت آمريکا ارديبهشت ماه امسال قوانين صادرات محصولات به چين را سفت و سخت‌تر کرد تا مانع از ارسال محصولاتي به چين شود که مي‌توانند قدرت نظامي اين کشور را ارتقا دهند. 

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره