مهر/ مسئولان پرونده ضد انحصار گوگل در اتحاديه اروپا مي‌گويند احتمالاً با خريد فيت بيت توسط گوگل که ۲.۱ ميليارد دلار بابت آن هزينه شده، موافقت خواهند کرد.
به گزارش انگجت، پرداخت ۲.۱ ميليارد دلار توسط گوگل براي خريد فيت بيت که به علت توليد انواع مچ بند و ساعت هوشمند شهرت دارد، جنجال زيادي در آمريکا و اروپا به راه انداخت و گوگل به علت همين اقدام به انحصارطلبي تجاري و تلاش براي از ميدان به در کردن رقبا متهم شد.

از همين رو گوگل براي جلوگيري از وقوع مشکلات حقوقي و قضائي تلاش کرد موافقت اتحاديه اروپا با اين اقدام خود را به دست آورد. گوگل در نوامبر سال ۲۰۱۹ برنامه خود براي خريد فيت بيت را افشا کرد. اين معامله کاملاً نقد قرار بود امسال نهايي شود، اما تأييد نهايي آن به جلب موافقت رگولاتورهاي آمريکا و اتحاديه اروپا منوط شد.

مقامات اروپايي از آغاز رسيدگي به اين موضوع از ماه آگوست خبر دادند و بررسي‌هاي آنها نشان داده خريد فيت بيت توسط گوگل به تشديد انحصارطلبي اين شرکت نمي‌انجامد.

پيش از اين گفته مي‌شد يکي از دلايل علاقه گوگل به خريد فيت بيت افزايش دسترسي آن به داده‌هاي شخصي کاربران ساعت‌ها و مچ بندهاي هوشمند است و گوگل قصد دارد از اين اطلاعات براي ارسال آگهي‌هاي هدفمند به اشخاص استفاده کند. ظاهراً گوگل قول داده تا استفاده از داده‌هاي مشتريان فيت بيت براي نمايش تبليغات آنلاين هدفمند خود را محدود کند و بر اين فرايند نظارت بيشتري کند.

گوگل همچنين وعده داده که از ديگر سازندگان ساعت‌ها و مچ بندهاي هوشمند پشتيباني کند و دسترسي آنها به اندرويد و کاربران محصولات فيت بيت را تسهيل کند. بنابراين اين شرکت‌ها نيز خواهند توانست در صورت رضايت مشتريان به اطلاعات خريداران و کاربران محصولات فيت بيت دسترسي يابند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم