ديجياتو/ گوگل تسک و تقويم گوگل رسما با يکديگر ادغام شدند
   
گوگل از سال گذشته در حال کار روي ادغام اپليکيشن «Tasks» با تقويم (Google Calendar) در اندرويد و iOS بوده است و اکنون اعلام کرده اين قابليت رسما اجرايي شده و طي هفته‌هاي آينده براي تمام کاربران اندرويد و iOS اعمال خواهد شد.

ادغام «تسک» قبلا به calendar.google.com يا نواري کناري جيميل و درايو محدود شده بود. حالا طبق گفته 9to5google مي‌توان در «تقويم گوگل» اندرويد و iOS، وظايف را ايجاد و مشاهده کرد. قبلا اين کار فقط در تقويم وب قابل انجام بود. افزودن وظايف به تقويم کارهايي که بايد انجام شوند را به شما نشان داده براي انجام آن‌ها زمان و تاريخ اختصاص مي‌دهد و کمک مي‌کند تا کارهاي مهم را به موقع انجام دهيد.

حالا با کليک روي Create FAB در گوشه پايين سمت چپ تقويم گوگل اندرويد و iOS، يک دکمه جديد «Task» نمايان مي‌شود. اين دکمه در نزديکي «Event» قرار دارد و «Reminder» و «Goal» با آن همراه شده است.

سپس کاربران براي ويرايش به صفحه‌اي کامل هدايت مي‌شوند که شبيه ايجاد يک رويداد معمولي به علاوه گزينه‌هاي براي تعيين تاريخ و تکرار انجام آن کار است. همچنين مي‌توانيد حسابي که اين وظيفه در آن نمايش داده مي‌شود را به سرعت تغيير دهيد و به آن جزئيات اضافه کنيد. کشيدن صفحه به پايين به شما اجازه مي‌دهد تا تقويم خود را براي برنامه‌ريزي بهتر، در پس زمينه مشاهده کنيد.

قسمت ديگر اين ادغام، مشاهده «Tasks» در اپليکيشن تقويم گوگل و عدم نياز به کلاينت مستقل براي اعلان‌ها و هشدارها است. اين دسته در کشوي «Navigation» براي نمايش يا عدم نمايش، در صفحه اصلي نشان داده مي‌شود.

گوگل تسک در تقويم گول از ديروز رسما اجرايي شده و طي هفته‌هاي آينده در هر دو سيستم‌عامل گوشي‌هاي همراه در دسترس خواهد بود و براي کاربران G Suite و کاربران جيميل در نظر گرفته شده است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم