نماد آخرین خبر

شرکت SMIC به انجام مبادلات مقدماتی با ایالات متحده ادامه می‌دهد

منبع
کليک
بروزرسانی

کليک/ شرکت چيني SMIC با رعايت محدوديت هاي صادراتي که توسط دولت ايالات متحده تنظيم شده است، به انجام مبادلات مقدماتي با اين کشور مي پردازد.

شرکت بين المللي ساخت نيمه رسانا (SMIC) يکي از بزرگ ترين توليدکنندگان چيپست در جهان به حساب مي آيد که به کشور چين تعلق داشته و البته تحت رادار دولت آمريکا قرار دارد و ممکن است با محدوديت هاي صادرات مواجه شود. اين شرکت اخيرا از مبادلات مقدماتي با دفتر صنعت و امنيت ايالات متحده خبر داده است.

طبق گزارش رويترز، به نظر مي رسد که کمپاني SMIC در حال ارزيابي و بررسي تأثير اين محدوديت هاي صادراتي روي بهره وري و فعاليت هاي عملي خود است. اين شرکت افزود که فعاليت هاي تجاري فعلي، با کليه قوانين و مقررات مربوطه در تمام حوزه هاي قضايي مطابقت دارد.

پس از انتشار آنلاين اين گزارش، دپارتمان تجاري ايالات متحده نامه هايي را براي کمپاني هاي متعدد فرستاده و از آن ها درخواست کرد تا به منظور ادامه دادن همکاري با SMIC و تامين اجناس و سرويس هاي مختلف براي اين شرکت، جواز لازم را دريافت کنند.

در آن زمان، کمپاني چيني اعلام کرد که هيچ گونه اطلاع رساني را از سوي دولت آمريکا دريافت نکرده و در ضمن هيچ رابطه اي با ارتش چين ندارد (که ظاهرا دليل اصلي اين ماجرا بوده است).

محدوديت ها و لزوم اخذ جواز جهت ادامه تجارت با SMIC شبيه به همان محدوديت هاي اعمال شده توسط دولت ايالات متحده روي شرکت چيني هواوي است که به عنوان برترين سازنده تجهيزات مخابراتي در جهان شناخته مي شود. همين امر باعث مي شود تا ادامه تجارت و فعاليت هاي SMIC با دشواري بيشتري همراه باشد.

SMIC يکي از بزرگترين کمپاني هاي ريخته گري در چين است اما براي تامين مواد مورد نياز و توليد تراشه، هنوز وابستگي شديدي به ايالت هاي متحده و کشورهاي هم پيمان دارد. به همين خاطر اعمال اين محدوديت ها مي تواند منافع شرکت را به طور قابل توجهي به خطر بياندازد.

با اينکه SMIC اصلي ترين توليدکننده چيپست در چين به شمار مي آيد، اما به لحاظ استفاده از فناوري هاي نوين و پيشرفته، اندکي نسبت به رقيبان خود يعني TSMC و Samsung عقب افتاده است. البته مقامات شرکت با اختصاص سرمايه 6.6 ميلياردي به اين بخش سعي در بهبود شرايط دارند. اين کمپاني همچنين در تلاش است تا وابستگي خود به کشورهاي ديگر را کاهش دهد. گزارش ها حاکي از آن هستند که SMIC اخيرا يک سيستم ليتوگرافي استفاده شده را به مبلغ 11.02 ميليارد دلار از SK Hynix خريداري کرده است. 

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره