نماد آخرین خبر

شیائومی فناوری برای ارتقای عملکرد بازی‌ها معرفی کرد

منبع
جي اس ام
بروزرسانی
شیائومی فناوری برای ارتقای عملکرد بازی‌ها معرفی کرد

جي اس ام/ شيائومي از فناوري تازه‌اي در دنياي تلفن‌هاي هوشمند رونمايي کرده که به بازي‌ها و اپليکيشن‌ها اجازه مي‌دهد از فضاي رم براي ذخيره‌سازي فايل‌هاي خود استفاده کنند.
اين روزها ظرفيت رم در تلفن‌هاي هوشمند رو به افزايش است و بسياري از محصولات موجود در بالا رم ۸ گيگابايتي دارند. اگر به‌دنبال محصولات گيمينگ باشيد، حتي مي‌توانيد گوشي‌هايي با حداکثر ۱۶ گيگابايت حافظه رم پيدا کنيد.

شيائومي به‌تازگي از فناوري جديدي در زمينه حافظه رم تلفن‌هاي هوشمند پرده‌برداري کرده که RAMDISK نام دارد. اين فناوري به‌زبان ساده از RAM به‌عنوان ديسک ذخيره‌سازي استفاده مي‌کند تا عملکرد اپليکيشن‌ها و بازي‌ها را ارتقا ببخشد.

اگرچه اين فناوري پيش‌تر در کامپيوترها وجود داشته، ولي احتمالا حالا براي اولين بار روي تلفن‌هاي هوشمند استفاده خواهد شد. شيائومي اعلام کرده که کاربران از طريق طرح RAMDISK Trial Mode مي‌توانند از رم ۱۶ گيگابايتي مي ۱۰ الترا استفاده کنند.


فناوري RAMDISK بخشي از حافظه رم را به‌عنوان فضاي ذخيره‌سازي مجازي کنار مي‌گذارد. مزيت استفاده از اين فناوري اين است که حافظه رم سرعت بسيار بيشتري نسبت به ساير رسانه‌هاي ذخيره‌سازي محتوا دارد. براي مثال، مي ۱۰ الترا از يک رم LPDDR5 استفاده مي‌کند و براي حافظه داخلي داراي سيستم UFS 3.1 است. سرعت رم اين دستگاه ۴۴ گيگابايت بر ثانيه و سرعت خواندن و نوشتن UFS 3.1 به‌ترتيب +۱۷۰۰ مگابايت بر ثانيه و +۷۵۰ مگابايت بر ثانيه است.

دارندگان مي ۱۰ الترا مي‌توانند براي استفاده از RAMDISK Trial Mode از داخل Game Center به بخش Speed Installation رفته و از قسمت Game Trial آن را فعال کنند. شيائومي مي‌گويد با فعال‌سازي اين قابليت سرعت نصب بازي Peace Elite به ۱۰ ثانيه مي‌رسد که حدود ۱۰۰ درصد نسبت به حالت عادي سريع‌تر است.

در حال حاضر بيش از ۱۰ بازي محبوب از جمله QQ Speed, Glory of The King و Peace Elite از اين ويژگي پشتيباني مي‌کنند. اگر بعد از چند وقت نخواستيد از اين قابليت استفاده کنيد، مي‌توانيد به‌راحتي بازي را از روي دستگاه خود حذف کنيد تا بدون هيچ مشکلي به شرايط قبلي برگرديد.

البته فراموش نکنيد که در صورت استفاده از RAMDISK، اگر شارژ دستگاه تمام يا گوشي به هر دليلي ري‌استارت شود، بازي‌هايي که از طريق اين قابليت نصب شده باشند ناپديد مي‌شوند، چون رم يک حافظه موقتي است. با اين حال، شيائومي امکاني را فراهم کرده تا بازي‌هاي نصب‌شده روي رم را به حافظه فلش منتقل کنيد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره