نماد آخرین خبر

اسپاتیفای میزبان قابلیتی جدید شد

منبع
زوميت
بروزرسانی
اسپاتیفای میزبان قابلیتی جدید شد

زوميت/ اسپاتيفاي اعلام کرد کاربران اندرويد و iOS از‌اين‌پس مي‌توانند آهنگ‌ها را بر‌اساس متنشان جست‌و‌جو کنند. اين قابليت را اپل موزيک از سال ۲۰۱۸ ارائه مي‌دهد.
       
اگر بخشي از متن آهنگِ خاصي مدام در ذهنتان تکرار مي‌شود؛ اما نمي‌توانيد به‌خاطر بياوريد که اين متن به چه آهنگي مربوط است، اسپاتيفاي قابليتي کاربردي مخصوص شما دارد. بر‌اساس اخبار رسمي، اسپاتيفاي در جديدترين نسخه‌ي اپليکيشن موبايلي خود روي سيستم‌عامل‌هاي اندرويد و iOS به کاربران امکان مي‌دهد بر‌اساس متن، آهنگ‌ها را جست‌و‌جو کنند.

ظاهرا قابليت جديد اسپاتيفاي بسيار سرراست و ساده است؛ بدين‌منظور بخشي از متن آهنگ را در نوار جست‌و‌جوي اسپاتيفاي تايپ کنيد تا اپليکيشن نتايج مرتبط را نمايش دهد. آهنگ‌هايي که بيشتر از ديگر آهنگ‌ها با متنِ جست‌و‌جوشده هم‌خواني داشته‌ باشند، برچسب Lyrics match دريافت مي‌کنند. تصويري که لين وانگ، از طراحان اسپاتيفاي، در توييتر منتشر کرده است، قابليت جديد را نشان مي‌دهد:

جست‌و‌جو براي آهنگ‌ها براساس متن، مي‌تواند در نقش قابليتي بسيار کاربردي براي کساني ظاهر شود که از اسپاتيفاي استفاده مي‌کنند. برخي افراد ممکن است نتوانند نام دقيق آهنگ‌ها را به‌خاطر بياورند؛ اما بخش اصلي متن آهنگ در ذهنشان باقي بماند. اگر جزو اين افراد هستيد، از‌اين‌پس مي‌توانيد با جست‌و‌جوي همان متن به‌سادگي موسيقي را در اسپاتيفاي پيدا کنيد.

اسپاتيفاي نخستين پلتفرم استريم موسيقي نيست که چنين قابليتي ارائه مي‌دهد. اصلي‌ترين رقيب اسپاتيفاي، يعني اپل موزيک، از سال ۲۰۱۸ کاربرانش را قادر ساخته بر‌اساس متن براي آهنگ‌ها جست‌و‌جو کنند. 

اين، تنها قابليت جديد با محوريت متن آهنگ نيست که در چند وقت اخير به اسپاتيفاي اضافه شده است. پيش‌تر در جون ۲۰۲۰ (خرداد و تير ۱۳۹۹)، قابليت اضافه‌کردن متن به آهنگ‌ها به‌صورت آني به اسپاتيفاي اضافه شد. گفتني است Musixmatch اين قابليت را ارائه داد که براي ۲۶ کشور دنيا دردسترس قرار گرفت. در نظر داشته باشيد که اين قابليت را اپل موزيک از سال گذشته و هم‌زمان با انتشار iOS 13 به کاربرانش ارائه مي‌دهد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره