نماد آخرین خبر

مراقب کلاهبرداری با بسته رایگان اینترنت دانشجویان باشید

منبع
ايرنا
بروزرسانی
مراقب کلاهبرداری با بسته رایگان اینترنت دانشجویان باشید

ايرنا/ معاون اجتماعي پليس فتا ناجا گفت: با توجه به اعلام رسمي وزارت ارتباطات و فناوري ارتباطات مبني بر «ارائه بسته رايگان اينترنت ويژه دانشجويان»، متقاضيان مراقب کلاهبرداران باشند. 

سرهنگ رامين پاشايي در تشريح اين خبر اظهار داشت: با توجه به اينکه «ارائه بسته رايگان اينترنت ويژه دانشجويان» نيازمند درخواست و ثبت نام از سوي دانشجويان است، متقاضيان آگاه باشند صرفا جهت ثبت نام به آدرس هاي اصلي اعلامي از سوي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات مراجعه کنند.

وي با بيان اينکه افراد داوطلب نبايد به آدرس هايي که در قالب تبليغات مختلف در شبکه هاي اجتماعي و پيام هايي که از سوي افراد ناشناس در اين رابطه ارسال مي شود، توجه کنند، تصريح کرد: مجرمان سايبري به راحتي با عناوين مختلف شهروندان را براي ورود به درگاه‌هاي جعلي تشويق مي کنند و بيشتر اين لينک‌ها ضمن هدايت افراد متقاضي به صفحات فيشينگ، با دريافت اطلاعات کارت بانکي طعمه هاي خود، اقدام به برداشت غيرمجاز از حساب آنها مي‌کنند.

معاون اجتماعي پليس فتا ناجا عنوان کرد: با توجه به تجربه «ارائه اينترنت رايگان ويژه دانش آموزان» و تجزيه و تحليل پرونده هاي قضائي، سودجويي کلاهبرداران از اين طرح ابلاغي متصور است.

وي به دانشجويان هشدار داد با رعايت نکات امنيتي و توجه به هشدارهاي آموزشي پليس فتا، فريب کلاهبرداران را نخورند.

سرهنگ پاشايي تصريح کرد: پليس فتا در اقدام پيش دستانه، تخلفات اين حوزه را زير نظر دارد و در صورت رصد و مشاهده موارد مجرمانه بلافاصله با خاطيان برخورد قانوني خواهد کرد.

وي از شهروندان خواست کرد در صورت اطلاع از هرگونه فعاليت مجرمانه در فضاي مجازي موضوع را با آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمي در ميان بگذارند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم