نماد آخرین خبر

اینستاگرام برچسب‌ می‌زند

منبع
ديجياتو
بروزرسانی
اینستاگرام برچسب‌ می‌زند

ديجياتو/ اينستاگرام برچسب‌گذاري پروفايل‌ها و پست‌هاي وابسته به دولت‌ها را شروع کرد.
 
فيسبوک حدوداً از چهار ماه قبل برچسب گذاري پروفايل‌هاي وابسته به دولت‌ها را آغاز کرده است. حال شبکه اجتماعي زيرمجموعه اين شرکت يعني اينستاگرام نيز پروفايل‌ها و پست‌هايي که وابسته به دولت‌ها تشخيص داده شوند را برچسب گذاري مي‌کند.

اينستاگرام همانند فيسبوک برچسب گذاري اکانت‌هاي وابسته به دولت‌ها را شروع کرده است و علاوه بر پروفايل، تمام پست‌ها را علامت گذاري مي‌کند. همانطور که در ادامه مشاهده مي‌کنيد برخي از پروفايل‌ها از جمله Redfish, In the Now و Soapbox با ليبل «رسانه تحت کنترل دولت روسيه» برچسب گذاري شده‌اند:

اينستاگرام مي‌گويد بر اساس تحقيقات و ارزيابي‌هايي که با توجه به يک سري از معيارهاي مرتبط انجام داده، «رسانه‌هاي تحت کنترل دولت‌ها» رسانه‌هايي هستند که به طور کلي يا جزئي تحت کنترل ويراستاري حکومت هستند. اين شرکت در ادامه افزود: «ما از اکانت‌هاي اين چنيني شفافيت بيشتري را طلب مي‌کنيم چون معتقديم آن‌ها قدرت يک سازمان رسانه‌اي را با پشتيباني دولت ترکيب کرده‌اند.»

فيسبوک مي‌گويد در ماه‌هاي آتي برچسب تحت کنترل دولت را به تبليغات اينستاگرام هم اضافه مي‌کند. اين شرکت افزود با بيش از ۶۵ متخصص مشورت کرده تا با ايجاد معيارهاي مناسب، پروفايل‌ها را به درستي برچسب گذاري کند. برخي از اکانت‌ها نسبت به اضافه شدن اين برچسب واکنش نشان داده و احتمالا از اينستاگرام شکايت خواهند کرد.

اينستاگرام به فاضله کمتر از يک ماه تا انتخابات رياست جمهوري آمريکا از سياست برچسب گذاري پروفايل‌ها رونمايي کرده است. فيسبوک در گذشته بارها به خاطر واکنش نشان ندادن در قبال پخش اخبار نادرست در پلتفرم‌هاي مختلف اين شرکت زير تيغ انتقادات رفته است. چند روز قبل مدير کارزار انتخاباتي جو بايدن از فيسبوک به عنوان «بزرگ‌ترين رواج دهنده اطلاعات جعلي در آمريکا» ياد کرد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره