نماد آخرین خبر

جستجوی آهنگ در اسپاتیفای بر اساس متن امکان‌پذیر شد

منبع
کليک
بروزرسانی
جستجوی آهنگ در اسپاتیفای بر اساس متن امکان‌پذیر شد

کليک/ سرويس اسپاتيفاي به کاربران خود اجازه مي دهد تا با وارد کردن متن آهنگ مورد علاقه خود در بخش جستجوي اپليکيشن، فايل صوتي مربوطه را پيدا کرده و از شنيدن آن لذت ببرند. 

رقابت Spotify و Apple Music بر سر افزايش قابليت هاي خود ادامه دارد. اين دو سرويس پخش موسيقي اغلب به سبب همين رقابت، ويژگي هاي مشابهي را در دسترس کاربران قرار مي دهند. از جمله اين ويژگي ها، مي توان به امکان جستجوي آهنگ در اسپاتيفاي بر اساس متن اشاره کرد. يکي از مهندسين اين شرکت سوئدي در تازه ترين توييت خود اعلام کرده که کاربران حالا مي توانند با نوشتن متن آهنگ دلخواه خود در کادر جستجوي اپليکيشن، به نسخه صوتي آن دسترسي پيدا کنند. البته اين قابليت در اواخر سال 2018، به اپليکيشن Apple Music اضافه شده است.با توجه به تصوير اسکرين شات بالا، آهنگ هايي که شامل متن وارد شده هستند، برچسب Lyric Match را به خود مي گيرند. البته آهنگ مورد نظر در ميان باقي نتايج بالقوه به کاربر نشان داده مي شود.  

گذشته از قابليت جستجوي آهنگ در اسپاتيفاي بر اساس متن، مجموعه جديدي از چارت هاي موسيقي برتر نيز به تازگي به اين سرويس اضافه شده است. يک حساب کاربري توييتر جديد به نام @spotifycharts نگاهي به آلبوم هاي برتر هفته انداخته است. اين توييت شامل يک چارت آلبوم برتر آمريکايي و همينطور يک نماي کلي از آلبوم هاي پرطرفدار هفته مي شود. علاوه بر معرفي آلبوم هاي هفتگي، حساب کاربري اسپاتيفاي چارت به اشتراک 50 آهنگ برتر هفته در ايالات متحده و ساير نقاط جهان پرداخته است.همانطور که مي دانيد اپليکيشن اسپاتيفاي به طور روزانه فهرست 50 آهنگ برتر در آمريکا و جهان را (و حتي به تفکيک کشورها) به کاربر نشان مي دهد. اما طبق گزارش هاي منتشر شده در Variety چارت هاي آلبومي جديد تنها روي توييتر @spotifycharts به اشتراک گذاشته خواهند شد. البته پخش اين آلبوم ها به سادگي اپليکيشن نيست. ظاهرا چارت هاي جديد طرفداران بيشتري نسبت به پلي ليست هاي خود اپليکيشن دارند؛ به خصوص هنگامي که بحث 50 آهنگ برتر هفته در ميان باشد. اگر شما نيز يکي از ميليون ها علاقه مند به موسيقي هستيد، مي توانيد اخبار مربوط به آلبوم ها و آهنگ هاي برتر هفته گذشته را هم اکنون از حساب توييتر Spotify Charts دنبال کنيد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره