نماد آخرین خبر

مشکلات شرکت یوبیسافت گریبان 3500 کارمند این مجموعه را گرفت

منبع
مجله پلازا
بروزرسانی
مشکلات شرکت یوبیسافت گریبان 3500 کارمند این مجموعه را گرفت

مجله پلازا/ مشکلات شرکت يوبيسافت (Ubisoft) تمامي ندارد و چون باتلاقي اين شرکت فرانسوي را اسير کرده است! اين بار بدرفتاري و سواستفاده‌ها گريبان گير کارمندان شده‌اند.

چند ماهي‌ست که مشکلات شرکت يوبيسافت، اين شرکت را  در مرکز توجه اخبار دنياي بازي‌هاي رايانه‌اي قرار داده است. در همين راستا تعداد زيادي از کارمندان اين مجموعه بزرگ پا پيش گذاشته و داستان بد رفتاري‌ها و سو استفاده‌هاي صورت گرفته در محل کارشان در شرکت يوبيسافت را با همگان به‌اشتراک مي‌گذارند. پخش شدن اين اخبار در سطح دنياي بازي‌هاي رايانه‌اي از آن جايي براي شرکت يوبيسافت منفي بوده که اين بد رفتاري‌ها و سو استفاده‌ها محدود به يک بخش يا منطقه نبوده، بلکه در تمام مجموعه‌هاي يوبيسافت در سراسر جهان چنين گزارش‌هايي وجود داشته است.

مديران يوبيسافت به دليل نزديک شدن به رويداد Ubisoft Forward و ديگر مسائل بازاريابي و معرفي محصولات، تا حدي از رسانه‌اي کردن اين اخبار پرهيز کرده و مشکلات شرکت يوبيسافت را ناديده گرفته‌اند.

يکي از موسسان و مديرعامل حال حاضر شرکت يوبيسافت، آقاي ايو گيمو، طي نامه‌اي که با وبسايت GameSpot نيز به‌اشتراک گذاشته شده بود از نرخ بد رفتاري‌ها و سو استفاده‌ها در مجموعه يوبيسافت خبر داد. طي يک نظر سنجي از کارمندان اين مجموعه، نزديک به 3500 کارمند مجموعه از بد رفتاري‌ها و سو استفاده‌ها در فضاي کاري يوبيسافت رنج مي‌برند. اين نظر سنجي در حدود 14000 کارمند شرکت يوبيسافت را در بر مي‌گيرد و اين تعداد به اين معناست که از ميان هر چهار نفر، حداقل يک نفر قرباني ب رفتاري‌ها و سو استفاده‌ها در فضاي مجموعه بوده‌اند.

طبق گزارش‌ها، اکثريت افراد قرباني، زنان و افراد دو جنسيتي بوده‌اند و البته ناگفته نماند که 66 درصد قربانيان اين بد رفتاري‌ها از حس دلسوزي و پشتيباني بخش مديريت بهره برده‌اند. گرچه اين شرکت فرانسوي ادعا کرده که براي حل مشکلات شرکت يوبيسافت تلاش مي‌کند، گزارش‌ها حاکي از خروج يکي از بهترين توسعه‌دهندگان اين مجموعه يعني آقاي ميشل آنسل، به دليل تجربه چندين فقره بد رفتاري و سو استفاده است.

بسياري از افراد عالي رتبه يوبيسافت نيز در اين جريانات دخيل بوده‌اند و ما مي‌دانيم که حضور يا غيبت چنين افرادي مي‌تواند سرنوشت بازي‌ها يوبيسافت را تعيين کند. گرچه يوبيسافت قول انجام اصلاحات داخلي و بهبود رفتار کارمندان خود را داده، اما تا اين لحظه پيشرفتي مشاهده نشده و کماکان شاهد به اشتراک‌گذاري داستان‌هاي دلهره آور و دور از انتظار هستيم.

به نظر شما مشکلات شرکت يوبيسافت ريشه کن مي‌شوند؟ يا اين مشکلات آنقدر ريشه دوانده‌اند که شرکت يوبيسافت را از پاي درآورند؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره