نماد آخرین خبر

پتنت جدید اوپو؛ تلفن هوشمندی با نمایشگر تاشو

منبع
جي اس ام
بروزرسانی

جي اس ام/ ظاهرا کمپاني Oppo نيز به زودي محصولي با نمايشگر تاشو را معرفي خواهد کرد.
شرکت اوپو را مي‌توان از جمله آخرين عناويني به حساب آورد که پتنت‌هاي مربوط به گوشي هوشمند با نمايشگر تاشو را به ثبت رسانده است. برندهاي سامسونگ و موتورولا در سال‌هاي اخير، محصولات مختلفي را در اين شاخه به دنياي تکنولوژي معرفي کرده‌اند. طبق اعلام وب سايت Lets Go Digital، کمپاني اوپو پتنت هاي مربوط به اسمارت فوني با نمايشگر تاشو را در ماه فوريه سال جاري ميلادي (2020) به موسسه WIPO تقديم کرده است.

پتنت ياد شده هفته گذشته به تأييد رسيد و حاوي تصاويري از يک گوشي هوشمند با نمايشگر تاشو و رو به داخل است. در تصاوير رندر شرده‌اي که همراه با اين پتنت به موسسه مذکور ارسال شده، گوشي هوشمندي را مي‌بينيم که نمايشگر آن به سمت داخل تا شده و به اين ترتيب، از شکنندگي کمتري نسبت به محصولات با نمايشگر تاشو به سمت بيرون برخوردار است.

بر خلاف سامسونگ، ساختار و مکانيسم سيستم لولا در اين محصول بسيار ساده‌تر طراحي شده است. محفظه لولا در مجموع داراي سه صفحه پوششي است که اجازه نمي دهد گرد و غبار به داخل اين محفظه ورود پيدا کند. طبق اعلام طراحان اوپو، آن ها از اين سيستم در ساير محصولات خود با نمايشگر تاشو نيز استفاده خواهند کرد.


از آن جا که اين پتنت تنها به توضيحات و مکانيسم لولاي اين محصول اشاره دارد، لذا هيچ گونه صحبت و توضيحي در مورد ساير قسمت‌هاي آن به ميان نيامده است. همان طور که مي‌دانيد، گلکسي زد فليپ و موتورولا Razr از يک نمايشگر خارجي بيروني نيز برخوردار بودند، اما متأسفانه چنين موضوعي در مورد اسمارت فون اوپو مطرح نشده است. مانند ساير محصولاتي که از نمايشگر تاشو به سمت داخل بهره مي‌برند، هنگام بسته شدن اين دستگاه، فضايي ميان دو نمايشگر ديده مي‌شود.

نمايشگر تاشو در آخرين محصول منعطف سامسونگ با نام گلکسي زد فولد 2 به صفحه نمايشي مجهز است که با شعاع 1.4 ميليمتر به عنوان کوچکترين انحناي جهان نام گرفته است. به اين ترتيب اوپو بايد در محصول آينده خود، فاصله ميان دو نمايشگر را به کمترين ميزان ممکن برساند. براي اين منظور آن ها به جاي سامسونگ، براي تأمين نمايشگر مخصوص اسمارت فون ياد شده سراغ کمپاني چيني BOE رفته‌اند.

در حالي که سامسونگ در طراحي نمايشگرهاي منعطف خود از تکنولوژي UTG يا Ultra Thin Glass استفاده مي‌کند، اما کمپاني چيني BOE فناوري CPI يا Colorless Polyimide را براي توليد صفحه نمايش انعطاف پذير انتخاب کرده است. هنوز خبر توليد اسمارت فوني با نمايشگر تاشو از سوي کمپاني اوپو تأييد نشده است. اما ظرف ماه‌هاي اخير، پتنت‌هاي زيادي توسط اين شرکت براي محصولي با اين سبک و سياق به ثبت رسيده است.

اگر به خاطر داشته باشيد، مسئولان Oppo در ماه فوريه سال گذشته ميلادي (2019)، پروتوتايپ محصولي با نمايشگر تاشو را به ثبت رساندند. طرح مفهومي اين گوشي هوشمند شباهت زيادي هوآوي ميت ايکس داشت و نمايشگر آن نيز به سمت بيرون خم مي‌شد.

همان طور که مي‌دانيد، هنوز بعد از گذشت بيش از يک سال از معرفي اسمارت فوني با نمايشگر منعطف، سرسختي و شکنندگي اين دسته از محصولات هنوز به عنوان يک نگراني بزرگ براي توليد کننده و مصرف کنندگان به حساب مي‌آيد.

قيمت بالاي اين دسته گجت‌ها همچنين باعث شده تا تمامي کاربران و افراد جامعه توانايي خريد آن ها را نداشته و تنها محدود به قشري خاص باشند. در سال‌هاي آتي با همه گير شدن اين گزينه، مطمئنا شاهد ارائه محصولاتي با مقاومت بيشتر و البته قيمت پايين‌تر خواهيم بود.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره