نماد آخرین خبر

مایکروسافت با تغییر نام بینگ از لوگو جدید آن رونمایی کرد

منبع
فارنت
بروزرسانی

فارنت/ مانند گوگل، مايکروسافت نيز به تازگي در حال تغيير دادن نام محصول‌ها و سرويس‌هاي خود با اضافه کردن نام خود به ابتداي آنها است. از بهترين نمونه‌ها در اين خصوص مي‌توان به Microsoft Store،Microsoft 365 ،Microsoft Edge و Microsoft Teams اشاره کرد.حالا ودر ادامه اين روند، شرکت مايکروسافت در يک پست در وبلاگ خود، از بکار گرفتن همين رويه مشابه در مورد نام تجاري موتور جستجوي خود يعني بينگ خبر داده تا از اين پس آن را با نام مايکروسافت بينگ | Microsoft Bing و البته همراه با لوگوهاي جديد بشناسيم.

بنابر اعلام رسمي مايکروسافت، از اين پس موتور جستجوي اين شرکت با نام مايکروسافت بينگ | Microsoft Bing ناميده مي‌شود. مايکروسافت در عين حال اعلام کرده که از دو لوگو متفاوت براي اين موتور جستجو استفاده خواهد کرد و اين تغييرات هم‌اکنون در صفحه اصلي اين موتور جستجو (bing.com) قابل مشاهده هستند.

يکي از اين دو لوگوي جديد در واقع به‌روزرساني و تکرار همان لوگو قبلي يعني حرف b کلمه Bing است. لوگو جديد دوم اما حاوي لوگو مايکروسافت به همراه متن “Microsoft Bing” با همان فونت آشناي Segoe است که به طور گسترده توسط اين شرکت استفاده مي‌شود. لوگو قبلي مايکروسافت در دي ماه 1394 معرفي شده بود.

مايکروسافت مي‌گويد که نشان تجاري Microsoft را به اين دليل با Bing ادغام کرده است که موتور جستجوي بينگ وظيفه جستجو را در تعدادي از محصولات مايکروسافت مانند جستجوي InPrivate در مرورگر Microsoft Edge ، جستجوي سريع در تسک‌بار  ويندوز، جستجو در Microsoft 365 و موارد ديگر برعهده دارد.

در هر صورت، اگر چه دليل اعلام شده از سوي مايکروسافت براي اين کار چندان موجه به نظر نمي‌رسد، چرا که سال‌هاست مايکروسافت از نام تجاري خود در پيشوند نام محصولات خود بهره مي‌برد،  با اين حال به نظر نمي‌رسد کسي از نام کامل جديد به جاي نام مختصر و مفيد «بينگ» براي نام بردن اين سرويس حداقل به اين زودي‌ها استفاده کند!

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر