نماد آخرین خبر

کروم موبایل با قابلیتی امنیتی به روز شد

منبع
ديجياتو
بروزرسانی
کروم موبایل با قابلیتی امنیتی به روز شد

ديجياتو/ گوگل در جديدترين نسخه مرورگر کروم در اندرويد و iOS چندين بروزرساني امنيتي قرار داده که از ميان آن‌ها مي‌توان به پشتيباني از بررسي ايمني اشاره کرد.

نسخه جديد کروم ۸۶ که امروز براي کاربران موبايل منتشر شده، از قابليت بررسي ايمني در اندرويد و iOS پشتيباني مي‌کند، از مرور امن پيشرفته در اندرويد بهره مي‌برد و قابليت پر کردن پسورد در iOS نيز بهبود پيدا کرده است.

گوگل در مرورگر کروم برنامه‌اي را قرار داده که نه تنها هنگامي که پسورد کاربران در معرض خطر قرار مي‌گيرد، چنين موضوعي را تشخيص مي‌دهد، بلکه کاربران را به صورت مستقيم به يک فرم تغيير پسورد مناسب منتقل مي‌کند. اين قابليت در هر دو نسخه اندرويد و iOS اين مرورگر فعال خواهد شد.

اين ويژگي جديد به سيستم بررسي ايمني متصل مي‌شود که حساب را براي بررسي پسوردهاي در معرض خطر اسکن مي‌کند و از بروز بودن کروم اطمينان حاصل مي‌کند. علاوه بر اين، فعال بودن مرور امن را نيز مورد بررسي قرار مي‌دهد.

نسخه اندرويدي کروم به قابليت مرور امن پيشرفته مجهز مي‌شود، ويژگي‌ که در ماه مي براي کاربران نسخه دسکتاپ ارائه شد. ويژگي مرور امن پيشرفته اطلاعات را با گوگل به اشتراک مي‌گذارد تا به صورت لحظه‌اي و فعال، براي کشف بدافزار يا تلاش‌هاي فيشينگ در صفحات وب و دانلودها مورد بررسي قرار بگيرند.

نسخه‌هاي اندرويدي و دسکتاپ اين مرورگر همچنين به اخطارهاي ترکيبي مجهز مي‌شود و به کاربران قبل از ارسال فرم غير ايمن تعبيه شده در صفحات HTTPS هشدار مي‌دهد.

گوگل در گذشته نه چندان دور قابليت لمس براي پر کردن پسوردها را براي نسخه اندرويدي اين مرورگر ارائه کرد و حالا براي بهبود امنيت دستگاه‌هاي مجهز به سيستم عامل iOS، ويژگي احراز هويت بيومتريک پيش از پر کردن خودکار پسوردها را درنظر گرفته است.

در نسخه جديد مرورگر کروم کاربران آيفون مي‌توانند اطلاعات خود را با استفاده از فيس آيدي، تاچ آيدي يا پسورد تاييد کنند. علاوه بر اين، مديريت پسورد کروم به کاربران اجازه مي‌دهد که پسوردها را به صورت خودکار درون اپ‌هاي iOS يا مرورگرها وارد کنند که البته بايد چنين ويژگي را فعال کرد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره