نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
موبایل و بازی

برندهای برتر تلفن همراه در فصل دوم 2020 مشخص شدند

منبع
انتخاب
بروزرسانی
برندهای برتر تلفن همراه در فصل دوم 2020 مشخص شدند

انتخاب/ مانطور که انتظار مي‌رفت، سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ نسبت به زمان مشابه سال ۲۰۱۹، با توجه به همه گيري جهاني کرونا، سود کمتري براي سازندگان گوشي‌هاي هوشمند داشته است. در کل سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰، ۲۰.۴ درصد تلفن کمتر از سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ ثبت کرده است، يعني ۲۹۴.۷ ميليون دستگاه سال ۲۰۲۰ در مقايسه با ۳۷۰.۳ ميليون دستگاه در سال ۲۰۱۹.

در فهرست برند‌هاي برتر بين سه ماهه سوم سال‌هاي ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ تغييرات چشمگيري رخ نداده است. درواقع سامسونگ و هواوي هر کدام ۲۰ ٪ سهم بازار را دارند و اپل با ۱۳.۵ ٪ سهم بازار در جايگاه سوم قرار دارد.

کاوش کمي بيشتر روي اعداد نشان مي‌دهد که سامسونگ ۵۴.۷ ميليون تلفن فروخته است که اين ميزان نسبت به رقم کرده است که ۷۵۲.۱ ميليون در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ و نيز در مقايسه با ۶۰ ميليون در سه ماهه نخست در سال ۲۰۲۰ کاهش يافته است. هواوي نيز ۵۴.۱ ميليون نسخه فروخته و ۴۲.۶ درصد از بازار چين را به خود اختصاص داده است.

اپل با ۳۸.۳ ميليون تلفن در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰، در مقايسه با ۳۸.۵ ميليون تلفن در سه ماهه دوم در سال ۲۰۱۹، ثابت‌ترين رقم فروش را ثبت کرده است. به نظر مي‌رسد اين رکورد با عملکرد فروش مناسب اپل در بازار چين مرتبط است.

ساير برند‌هاي برتر شامل شيائومي با ۱۰.۲ ٪ کي شود که تقريباً مشابه سه ماهه نخست سال جاري با ۱۰.۷ ٪ و اوپو با ۸.۶ ٪ بودند. در همين حال ريلمي تنها برندي است که با ۱۱ درصد رشد نسبت به سه ماهه دوم سال گذشته رشد دو رقمي داشته است.

آيفون ۱۱ اپل با ۳۷.۷ ميليون دستگاه بهترين فروش را در نيمه اول سال ۲۰۲۰ ثبت کرده است. گوشي گلکسي A۵۱ سامسونگ نيز با ۱۱.۴ ميليون دستگاه و ردمي نوت ۸ و نوت ۸ پرو شيائومي با ۱۱ و ۱۰.۲ ميليوننسخه، دومين فروشنده است. آيفون SE (۲۰۲۰) اپل ۸.۷ ميليون دستگاه فروخت و پس از آن آيفون XR با ۸ ميليون، ۱۱ Pro Max با ۷.۷ ميليون و آيفون ۱۱ Pro با ۶.۷ ميليون دستگاه قرار دارند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم