نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
موبایل و بازی

قابلیت جدیدی به اپ گوگل افزوده شد

منبع
ديجياتو
بروزرسانی
قابلیت جدیدی به اپ گوگل افزوده شد

ديجياتو/ گوگل قابليت استوري را به اپ جستجوي خود اضافه کرد.
 
گوگل امروز قابليت استوري را براي اپ خود در اندرويد iOS و اندرويد معرفي کرد و کاربران در برخي کشورها به استوري‌هاي ناشران دسترسي پيدا مي‌کنند.

استوري‌هاي اپ گوگل مي‌توانند ويديوهاي فول اسکرين، عکس و صدا باشند و مي‌توان به آن‌ها لينک داد. اين کمپاني از مدت‌ها قبل در حال توسعه استوري‌هاي خود است. در سال ۲۰۱۸ شاهد معرفي «AMP Stories» بوديم که مبتني بر فناوري توسعه يافته براي پروژه «صفحات موبايل پرشتاب» (AMP) است.

استوري‌هايي که هم اکنون درون اپ موبايل گوگل ادغام شده‌اند، به اين کمپاني اجازه مي‌دهد که جايگزيني براي استوري‌هاي موجود در اسنپ چت، اينستاگرام و فيسبوک در اختيار کاربران قرار دهد، البته اين غول جستجوي اينترنتي روي محتواي ناشران تمرکز کرده است.

اين شرکت از استوري‌هاي جديد خود به عنوان «استوري‌هاي وب» و نه استوري‌هاي AMP ياد مي‌کند و ابتدا در اختيار کاربران در کشورهاي ايالات متحده آمريکا، هند و برزيل قرار مي‌گيرد. کاربران در اين مناطق شاهد قرارگيري استوري‌هاي وب در بالاي تب Discover خواهند بود و مي‌توانند با ضربه زدن، به هر کدام از آن‌ها در حالت فول اسکرين دسترسي پيدا کنند.

تجربه کاربري اين ويژگي مانند استوري‌ها در ساير اپ‌ها است و شما مي‌تواند با لمس آن، به استوري بعدي برويد يا با سوايپ کردن به استوري متفاوتي دست پيدا کنيد.

در اين قابليت جديد، ناشران مسئول نوشتن استوري‌ها و کنترل بخش‌هاي مختلف مانند درآمدزايي، ميزباني و اشتراک و افزودن لينک به آن‌ها هستند. ناشران براي توليد استوري مي‌توانند از ابزارهاي درگ اند دراپ مانند ويرايش استوري وب براي وردپرس يا «MakeStories» و «NewsroomAI» استفاده کنند.

گوگل در گذشته با چندين ناشر جهت توليد استوري‌هاي وب براي جستجو و حالا اپ موبايل همکاري کرده که شامل فوربس، USA Today، هاليوود ريپورتر و Vice مي‌شود. تا به امروز بيش از ۲۰۰۰ سايت استوري‌هاي خود را منتشر کرده‌اند و توسط گوگل ايندکس شده‌اند. امروز اين بروزرساني براي اپ اين غول جستجوي منتشر شده است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره