نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
موبایل و بازی

ربات آشپز ۳۰ هزار دلاری پخت سیب زمینی و همبرگر را آسان می‌کند

منبع
ديجياتو
بروزرسانی

ديجياتو/ شرکت Miso Robotics که در زمينه توليد ربات‌هاي آشپز فعاليت مي‌کند، از عرضه جهاني جديدترين ربات اين شرکت خبر داد که سرخ کردن گوشت همبرگر و سيب زميني تنها دو مورد از مهارت‌هاي آن هستند.

ربات مورد بحث که Flippy ROAR نام دارد، در حال حاضر با قيمت پايه ۳۰ هزار دلار قابل خريداري است اما Miso Robotics از احتمال کاهش قيمت آن تا ۲۰ هزار دلار در آينده خبر داده است. امکان اجاره ماهانه اين ربات با قيمت ۱۵۰۰ دلار نيز وجود دارد که شامل هزينه تعمير و ارتقا نيز شده و به گفته سازنده ارزان‌تر از استخدام نيروي انساني تمام مي‌شود.

Flippy ROAR براي خودکارسازي‌بخش هايي از فرآيند آماده‌سازي غذا ساخته شده و به طور ويژه براي کارهايي که شامل دستگاه سرخ کن و گريل مي‌شوند مناسب توصيف شده است. اين ربات با استفاده از يادگيري ماشيني مواد غذايي را شناسايي کرده و با استفاده از چندين دوربين که شامل سنسور عمق سنج سه بعدي و حرارتي مي‌شوند، در آشپزخانه جابجا مي‌شود.

به گفته سازنده اين ربات در مجموع قادر به طبخ ۱۹ آيتم غذايي بوده و قادر به برگرداندن گوشت همبرگر حين سرخ کردن است. علاوه بر اين مي‌تواند کارهاي تميزکاري ساده‌اي مثل پاک کردن تکه‌هاي چسبيده به دستگاه گريل و تميز کردن روغن اضافي را انجام دهد. هوش مصنوعي اين ربات توانايي تشخيص طيف گسترده‌اي از غذاهاي سرخ کردني مي‌تواند غذاهايي همچون مرغ، ميگو، سيب زميني و پياز حلقه‌اي را در روغن غوطه‌ور کند.

يکي از بزرگ‌ترين ويژگي‌هاي Flippy ROAR سيستم حرکتي ريلي آن است که به اين ربات اجازه حرکت بين ميز مواد اوليه و دستگاه‌هاي گريل و سرخ کن را مي‌دهد. به گفته سازنده سيستم ريلي براي جلوگيري از قرار گرفتن ربات در مسير حرکت کارکنان آشپرخانه طراحي شده و ايمني و بازدهي آن را بالا مي‌برد. نرم افزار ربات نيز نسبت به مدل قبلي بروز شده و کارکنان آشپزخانه مي‌توانند فعاليت‌هاي آن را از طريق نمايشگر ۱۵.۶ اينچي کنترل کنند.

در ادامه گزارش آمده که Flippy ROAR به زودي در ۵۰ شعبه رستوران CaliBurger در ايالات متحده بکار گرفته خواهد شد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر