نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
موبایل و بازی

سگ‌های ارتش آمریکا به عینک‌های واقعیت افزوده مجهز می‌شوند

منبع
ديجياتو
بروزرسانی

ديجياتو/ ارتش آمريکا براي هدايت بهتر سگ‌هاي آموزش ديده در عمليات تجسس، آنها را از راه دور و با کمک عينک‌هاي واقعيت افزوده هدايت مي‌کند.

عينک‌هاي واقعيت افزوده از يک وسيله جانبي تبديل به ابزاري کاربردي در عمليات تجسس شده است. ارتش ايالات متحده تصميم گرفته از اين عينک‌هاي واقعيت افزوده که به صورت ويژه براي استفاده توسط سگ‌ها طراحي شده در عمليات‌هاي خود استفاده کند.

سگ‌هاي نظامي عموما براي شرکت در برخي عمليات‌هاي نظامي آموزش مي‌بينند. مثلا يکي از کارهايي که چنين سگ‌هايي مي‌توانند انجام دهند، شناسايي مواد منفجره است. عموما در چنين شرايطي، سگ‌ها از نزديک دستور کار را دريافت مي‌کنند و به تجسس مي‌پردازند.

گاهي اوقات که به خاطر ريسک‌هاي امنيتي امکان حضور مربي براي ارائه فرمان از نزديک وجود ندارد، عينک‌هاي واقعيت افزوده در اين پروسه نقش خوبي را ايفا کرده و امکان ارائه دستور و مشخص کردن هدف براي سگ‌ها از طريق عينک‌هاي واقعيت افزوده از راه دور را فراهم مي‌کنند.

عينک واقعيت افزوده مخصوص سگ‌هاي نظامي، توسط شرکت «Command Sight» و به سفارش «آزمايشگاه تحقيقات ارتش» توسعه يافته‌اند. براساس اعلام وب‌سايت رسمي ارتش، اين عينک‌ها مي‌توانند اهداف و نشانه‌هاي بصري را که انتظار مي‌رود سگ‌ها در جستجوي آن باشند، به سگ‌ها نشان مي‌دهند.

عينک‌هاي واقعيت افزوده مجهز به دوربين هستند. در نتيجه مسئول عمليات مي‌تواند عملکرد سگ‌هاي تجسس را از راه دور نيز تحت نظر داشته باشد.

دکتر «آ.جي پپر» که در سال 2017 ميلادي شرکت «Command Sight» را تاسيس کرد، معتقد است که بايد مسيرهاي ارتباطي بين انسان‌ها و حيوانات ارتقا پيدا کند. اين شرکت قبلا عينک‌هايي را طراحي کرده بود که از چشم‌هاي سگ‌ها در مقابل اشيا تيز محافظت مي‌کرد. در نتيجه اين نخستين بار نيست که سگ‌هاي نظامي عينک به چشم مي‌زنند و نيازي به آموزش دوباره آنها براي کنار آمدن با عينک نيست.

تحقيقات اين شرکت در زمينه ارتباط موثر بين انسان و حيوانات کماکان ادامه دارد و سعي دارد عينک‌هاي واقعيت افزوده بي‌سيم طراحي کند. انتظار مي‌رود ظرف دو سال آينده اين تحقيقات به نقطه مطلوبي برسد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر