نماد آخرین خبر

۲ برابر شدن حملات باج‌افزاری به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها

منبع
ديجياتو
بروزرسانی
۲ برابر شدن حملات باج‌افزاری به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها

ديجياتو/ حمله باج افزارها به بيمارستان‌ها و مراکز درماني طي سه ماهه گذشته با رشد بي‌سابقه‌اي روبرو بوده است. مطالعات انجام شده «Check Point» نشان مي‌دهد که مراکز بهداشتي و درماني در فصل دوم سال 2020، بيش از هر زمان ديگري مورد حمله باج افزارها قرار گرفته‌اند.

شيوع بيماري کرونا در سراسر جهان باعث روان شدن بسياري به بيمارستان‌‌ها شده است. در اين بين، هکرها هم بيکار ننشته‌اند و فعاليت‌هاي خود را با اين موج همراه کرده‌اند. آمارها نشان مي‌دهد که مراکز درماني در طي چند ماه گذشته، نسبت به هر زمان ديگري، بيشترين حملات سايبري را تجربه کرده‌اند. «اکرام احمد» يکي از محققان Check Point معتقد است:

«برخي هکرها، زماني که به شبکه‌ درمان حمله مي‌کنند و کنترل امور را در دست مي‌گيرند، تا هزينه‌اي دريافت نکنند، اجازه نمي‌دهند مراکز درماني دسترسي به پرونده‌ها داشته باشند. مراکز درماني و بهداشتي نيز در شرايط پرفشار فعلي، حاضر هستند هر هزينه‌اي براي از کار نيفتادن سيستم‌هاي خود پرداخت کنند.»
  

وي در ادامه صحبت‌هاي خود افزود چنين کاري باعث صدمه زدن به بيماراني مي‌شود که در مراکز درماني بستري و تحت درمان  هستند. در ماه ژوئن، دانشگاه کاليفرنيا در سانفرانسيسکو اعلام کرد که 1.14 ميليون دلار به باج افزارها پرداخت کرده است. در آلمان نيز زني به دليل حمله باج افزارها و عدم دسترسي به اطلاعات پزشکي، درگذشت.

هفته گذشته نيزده‌ها بيمارستان «UHS» که بزرگترين شبکه ارائه دهنده خدمات درماني و پزشکي آمريکا را با بيش از 4000 بيمارستان تحت پوشش خود اداره مي‌کند، مورد حمله سايبري قرار گرفت.

حمله باج افزارها در مدت اخير باعث شده که بسياري از بيماران مجبور شوند به ساير مراکز درماني مراجعه کنند و در پروسه درمان بسياري از بيماران وقفه‌هاي جبران نشدني به وجود آمده است.

آمار حمله باج افزارها به مراکز درماني و بهداشتي نسبت به قبل حدودا دو برابر شده است. باج افزارها در سه ماهه دوم 2020، به 2.3 درصد بيمارستان‌ها و مراکز درماني حمله کردند و اين رقم در سه ماهه سوم سال جاري ميلادي به 4 درصد رسيده است.

313 حمله باج افزاري در سه ماهه سوم امسال در ايالات متحده به ثبت رسيده است. اين در حالي است که در سه ماهه دوم نيز 158 مورد حمله سايبري گزارش شده بود. بيمارستان‌هاي هند نيز از حملات باج افزاري در امان نبوده و در سه ماهه سوم  امسال 158 مورد و در سه ماهه دوم نيز 224 مورد حمله باج افزاري گزارش کرده است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره