نماد آخرین خبر

چاپ سه بعدی محصولات الکترونیک

منبع
اقتصاد آنلاين
بروزرسانی
چاپ سه بعدی محصولات الکترونیک

اقتصاد آنلاين/ محققان ژاپني براي اولين بار توانستند يک محصول ترکيبي داراي پلاستيک و فلزات را به صورت هيبريدي با چاپگر سه بعدي طراحي و توليد کنند تا ساخت محصولات الکترونيکي به اين شيوه ممکن شود.

معمولاً چاپگرهاي سه بعدي مي‌توانند توليدات خود را با استفاده از تنها يک ماده تهيه و عرضه کنند. اما براي اولين بار استفاده از دو ماده به طور همزمان براي ساخت و عرضه ماده‌اي با چاپگر سه بعدي ممکن شده است.

پلاستيک و فلز دو ماده‌اي هستند که پژوهشگران ژاپني با ترکيب آن مواد هيبريدي مختلفي را توليد کرده‌اند. اين موفقيت راه را براي توليد محصولات الکترونيک با استفاده از چاپگرهاي سه بعدي هموار مي‌سازد. زيرا بخش عمده‌اي از گوشي‌ها، تبلت‌ها، رايانه‌ها و غيره را پلاستيک و فلزات تشکيل مي‌دهند.

فناوري مورد استفاده محققان ژاپني پوشاندن اقلام پلاستيکي با فلزات و بالعکس را ممکن مي‌سازد. همچنين از اين طريق مي‌توان مواد پلاستيکي ترکيب شده با فلزات را با پالاديم پوشاند که نتيجه آن افزايش استحکام و مقاومت پلاستيک است. استفاده از اين روش آسيبي به پلاستيک نمي‌رساند و باعث خوردگي و سست شدن آن نمي‌شود.

براي توليد و چاپ سه بعدي مواد ترکيبي به اين شيوه از دو نازل استفاده مي‌شود که يکي پلاستيک ذوب شده را همراه با پالاديم و ديگري فلز ذوب شده را براي توليد ماده نهايي خارج مي‌کند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره