نماد آخرین خبر

همکاری کوالکام و ایسوس برای ساخت گوشی گیمینگ

منبع
زوميت
بروزرسانی
همکاری کوالکام و ایسوس برای ساخت گوشی گیمینگ

زوميت/ کوالکام با همکاري ايسوس، گوشي هوشمند مخصوص بازي مي‌سازد که در صورت صحت شايعات در توليد گوشي مذکور از تراشه اسنپدراگون ۸۷۵ استفاده مي‌شود.
       
چندي پيش خبري منتشر شد که کوالکام براي رويداد بزرگ خود، دعوتنامه‌هايي را به رسانه‌هاي مطرح دنيا ارسال کرده است؛ البته رويداد به دليل شيوع بيماري کرونا به‌صورت آنلاين برگزار مي‌شود. کوالکام در نظر دارد رويداد آنلاين خود را به معرفي تراشه نسل بعدي اسنپدراگون ۸۷۵ اختصاص دهد؛ تراشه‌اي که به پرچم‌داران سال ۲۰۲۱ قدرت خواهد داد. بااين‌حال، به‌نظر مي‌رسد که سازنده تراشه‌هاي توانمند اسنپدراگون، سورپرايزهايي ديگري نيز براي علاقه‌مندان در نظر دارد.

اسنپدراگون ۸۷۵ تراشه‌اي است که بر اساس ليتوگرافي ۵ نانومتري توليد مي‌شود و در پردازنده  اصلي آن نيز از هسته‌هاي توانمند کرتکس X1 استفاده خواهد شد؛ اما اين تراشه تنها براي پرچم‌داران ۲۰۲۱ شرکت‌هاي سازنده گوشي هوشمند در نظر گرفته نشده و انتظار مي‌رود کوالکام نيز تلفن هوشمندي مجهز به تراشه نسل بعدي خود به علاقه‌مندان معرفي کند.

گوشي هوشمند کوالکام که براي علاقه‌مندان به انجام بازي‌هاي اندرويدي در نظر گرفته شده است، توسط شرکت ايسوس ساخته خواهد شد. در حال حاضر اطلاعات بسيار کمي در مورد تلفن هوشمند مخصوص بازي يا گيمينگ کوالکام وجود دارد و اطلاعاتي حتي در مورد نام آن در فضاي مجازي ديده نمي‌شود.

ايسوس شرکتي است که سابقه قابل توجهي در عرضه گوشي‌هاي هوشمند مخصوص بازي دارد و محصولات اخير اين شرکت نشان مي‌دهد که کوالکام انتخاب درستي داشته است. در هر صورت با معرفي گوشي هوشمند کوالکام، شرکت آمريکايي در رده شرکت‌هايي مانند سامسونگ  قرار مي‌گيرد که علاوه بر توليد تراشه به ساخت تلفن هوشمند نيز مي‌پردازند.

حداقل انتظارهايي که در مورد گوشي هوشمند مخصوص بازي کوالکام مي‌توان داشت برخورداري از صفحه‌نمايشي با نرخ نوسازي بالا، سيستم خنک‌کننده حرفه‌اي براي افزايش ساعات تجربه بازي، ظرفيت بالاي باتري و همچنين طراحي که شامل دکمه‌هاي بيشتر براي استفاده در بازي‌هاي اندرويدي بشود.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره