نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
موبایل و بازی

خودروی پرنده‌ای با سرعت پرواز ۸۰۰ کیلومتر بر ساعت ساخته می‌شود

منبع
مهر
بروزرسانی
خودروی پرنده‌ای با سرعت پرواز ۸۰۰ کیلومتر بر ساعت ساخته می‌شود

مهر/ گرگ براون طراح شناخته شده موتورهاي جت و هواپيماهاي برقي از طراحي نمونه اوليه خودروي پرنده‌اي خبر داده که مي‌تواند با سرعت ۸۰۰ کيلومتر در ساعت پرواز کند.

خودروهاي پرنده‌اي که تا به امروز معرفي شده‌اند تنها قادر به طي مسافت‌هايي کوتاه بوده و سرعت حرکت آنها نيز پايين بوده است. اما خودروي پرنده جديد به علت استفاده از دو موتور جت سرعت بسيار بالايي خواهند داشت.

گرگ براون که به علت همکاري در طراحي جت‌هاي اف ۱۸ و هواپيماهاي بوئينگ ۷۷۷ شهرت دارد با ۱۵ سال سابقه و بررسي نحوه طراحي خودروهاي پرنده در مورد نسل جديد اين محصول به جمع بندي رسيده است. بال‌هاي اين خودرو به صورت تاشو طراحي شده و در زمان حرکت آن بر روي زمين جمع مي‌شوند.

خودروي پرنده جديد با يک بار شارژ باتري‌ها مي‌تواند تا ۱۳۷۰ کيلومتر را طي کند. براي طراحي بدنه سبک و بال‌هاي جمع شونده اين خودروي پرنده از خدمات شرکت مهندسي آرمادا و قاب‌هاي ويژه آلومنيومي استفاده شده است.

براي جمع شدن بال‌هاي ۸ متري اين خودروي پرنده از يک موتور الکتريکي استفاده مي‌شود و يک باتري ۱۰۰ کيلووات ساعتي قابل ارتقا نيز براي اين خودرو در نظر گرفته شده است. حداکثر ظرفيت اين خودرو که ۶.۴۳ متر طول دارد چهار نفر است. توان رانش دو موتور جت اين هواپيما به ۴۰۰۰ پوند مي‌رسد.

براي کنترل اين خودروي پرنده در حين پرواز و بر روي زمين ابزار و امکانات متفاوتي در نظر گرفته شده است. در حالت رانندگي بر روي زمين فرمان، گاز و ترمز اين خودروي برقي در دسترس است. ولي در حالت پرواز پدال‌هايي متفاوت و يک دسته کنترل مرکزي در دسترس قرار گرفته و براي تأمين انرژي موتورهاي جت از ذخيره سوخت يک مخزن ۱۱۳۵ ليتري استفاده مي‌شود.

خودروي پرنده مذکور تا ارتفاع حداکثر ۳ کيلومتري از سطح زمين ارتفاع مي‌گيرد و توليد هر يک از آنها بين ۵ تا ۷ ميليون دلار هزينه دارد. قرار است در مرحله آزمايشي ۱۰ واحد از اين محصول با همکاري شرکت آرمادا توليد شود.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره