نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
موبایل و بازی

بزرگترین هارد درایو دنیا معرفی شد

منبع
ديجياتو
بروزرسانی
بزرگترین هارد درایو دنیا معرفی شد

ديجياتو/ «Apricorn» از درايو ۱۸ ترابايتي «Aegis Padlock DT FIPS» رونمايي کرده که بزرگترين هارد ديسک اکسترنال دنيا با رمزنگاري سطح سخت افزار و قابليت‌هاي امنيتي متعدد است.

از هارد ديسک‌هاي اکسترنال معمولا به عنوان حافظه قابل حمل يا براي بکاپ گرفتن استفاده مي‌شود اما اگر قرار باشد داده‌هاي حساسي مثل اطلاعات تجاري يا امنيتي را روي آنها ذخيره کنيد، اتکا به هاردهاي مبتني بر رمزنگاري نرم‌افزاري کمي دشوار است چرا که در سيستم‌عامل‌هاي مختلف يا حتي نسخه‌هاي قدمي تر يک OS شما را به دردسر خواهند انداخت و به همين خاطر Apricorn سراغ معرفي هارد ۱۸ ترابايتي با کليدهاي رمز فيزيکي رفته است.

سيستم رمزنگاري ۲۵۶ بيتي AES XTS اين هارد کاملا سخت‌افزاري بوده و مستقل از نرم‌افزار عمل مي‌کند، بنابراين امکان اصلاح، آپديت يا خرابکاري در آن از طريق بدافزارها ممکن نيست. Padlock DT FIPS با پلتفرم‌هاي مختلف از جمله ويندوز، مک و لينوکس سازگاري دارد و تمام داده‌‌ها حين انتقال به هارد و ذخيره سازي روي آن رمزنگاري خواهند شد. پين تعيين شده هم براي در امان ماندن از دستبرد هکرها به صورت رمزنگاري شده ذخيره مي‌شود.

همانطور که مي‌بينيد روي هارد به جاي اسکنر اثر انگشت يک صفحه کليد فيزيکي براي تعيين رمز و وارد کردن آن جاخوش کرده است. از آنجا که از چنين هاردي براي انتقال مقادير بالاي داده استفاده مي‌شود، نيازمند درگاه‌هاي پرسرعت است و از اينرو شاهد يک پورت پر سرعتUSB 3.2 Gen 1 هستيم.

شرکت سازنده براي ارتقاي هرچه بيشتر امنيت و مقاومت دستگاه در ساخت آن از اپوکسي تقويت شده استفاده کرده که از مقاومت الکتريکي، شيميايي و گرمايي بالايي برخودار است. اين هارد منحصر به فرد در مدل‌‌هاي مختلفي با ظرفيت‌هاي بين ۲ تا ۱۸ ترابايت عرضه شده و قيمت نسخه ۱۸ ترابايتي ۱۱۹۹ دلار(حدود 34.8 ميليون تومان) است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره