نماد آخرین خبر

دو گوشی میان‌رده وان پلاس در راهند

منبع
زوميت
بروزرسانی
دو گوشی میان‌رده وان پلاس در راهند

زوميت/ انتظار مي‌رود دو تلفن هوشمند جديد، وان پلاس نورد N10 و نورد N100 نام داشته باشند.
       
به‌نظر مي‌رسد که ماه اکتبر براي وان‌پلاس  بازه زماني شلوغي خواهد بود. شرکت چيني گويا علاوه بر وان‌پلاس ۸ تي براي معرفي محصولات ديگري از سري وان‌پلاس نورد مي‌شود. درواقع پس از ۱۴ اکتبر (۲۳ مهر) که زمان معرفي وان‌پلاس 8T خواهد بود، شرکت چيني، دو گوشي هوشمند ميان‌رده به‌نام‌هاي وان‌پلاس نورد N10 و نورد N100 را رونمايي مي‌کند.

وان‌پلاس نورد براي بازار ايالات متحده طراحي شد؛ اما به‌نظر مي‌رسد که تازه‌واردان سري نورد به بازارهاي ديگر دنيا نيز راه مي‌يابند. از نظر مشخصات سخت‌افزاري، وان‌پلاس نورد N10 داراي تراشه اسنپدراگون ۶۹۰، صفحه‌نمايش ۶/۴۹ اينچي با رزولوشن +FHD و نرخ نوسازي ۹۰ هرتزي، حافظه  رم ۶ گيگابايتي و حافظه داخلي ۱۲۸ گيگابايتي است.

ماژول دوربين اصلي متشکل شده از دوربين اصلي ۶۴ مگاپيکسلي، دوربين فوق عريض ۸ مگاپيکسلي، دوربين ۲ مگاپيکسلي براي ثبت تصاوير ماکرو و دوربين ۲ مگاپيکسلي ديگر براي سنجش ميزان عمق در تصوير. جالب است بدانيد وان‌پلاس نورد N10 اولين گوشي هوشمند از شرکت چيني خواهد بود که دوربيني با رزولوشن ۶۴ مگاپيکسل را يدک مي‌کشد.

در طرف ديگر، وان‌پلاس نورد N100 قرار دارد؛ گوشي هوشمندي که مشخص نيست چرا چنين نامي براي آن انتخاب شده و شايعات از ضعف سخت‌افزاري آن نسبت به مدل نورد N10 خبر مي‌دهند. درواقع نورد N100 احتمالا مجهز به تراشه اسنپدراگون ۴۶۰ مي‌شود. بااين‌حال تا زمان رونمايي وان‌پلاس از محصولات جديد خود بايد صبر کرد و ديد که شرکت چيني چه سورپرايزهايي را براي علاقه‌مندان به محصولات خود در نظر گرفته است.

تقريبا دو ماه پيش بود که وان‌پلاس نورد معرفي شد؛ اولين گوشي هوشمند شرکت چيني وان‌پلاس که براي بازار محصولات ميان‌رده در نظر گرفته شده بود. نورد، تلفن هوشمندي با سخت‌افزاري نسبتا توانمند، سازگار با فناوري ارتباطات 5G و برچسب قيمتي مطلوب است که رقيبي سرسخت براي گوشي‌هاي هوشمند ميان‌رده‌ي موجود در بازار به شمار مي‌رود. بااين‌حال، محدوديت در عرضه سبب شده تا بسياري از علاقه‌مندان قادر به تهيه‌ي آن نباشند.

شايد همين امر نيز سبب شده باشد که وان‌پلاس خود را براي عرضه دو مدل ميان‌رده ديگر براي بازارهاي جهاني آماده سازد. ازآنجاکه اسنپدراگون ۶۹۰ مدل 5G از اسنپدراگون 765G ارزان‌تر است؛ انتظار مي‌رود که نورد N10 نيز برچسب قيمت کمتري در مقايسه با وان‌پلاس نورد داشته باشد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم