مهر/ بررسي‌هاي مؤسسه امنيتي کاسپراسکاي نشان مي‌دهد بخش زيادي از باج افزارهاي طراحي شده براي سيستم عامل ويندوز در حال مهاجرت به سيستم عامل لينوکس هستند.
به گزارش تک تايمز، تحقيقات کاسپراسکاي نشان مي‌دهد به تازگي نسخه لينوکسي باج افزار RansomExx بر روي رايانه‌هاي مجهز به سيستم عامل مذکور فعال شده و خساراتي به بار آورده است.

اين باج افزار از اوايل ماه ژوئن فعال شده و کاربران لينوکس در شبکه‌هاي مختلف اجتماعي در مورد فعاليت RansomExx به يکديگر هشدار داده اند. از جمله سازمان‌هاي دولتي که در آمريکا به همين شيوه مورد حمله قرار گرفته اند مي‌توان به اداره حمل و نقل ايالت تگزاس اشاره کرد. همچنين ادارات مشابه در برخي ايالت‌هاي ديگر نيز به همين علت با مشکلاتي مواجه شده اند.

RansomExx با حمله به رايانه‌هاي مختلف و قفل کردن فايل‌هاي ذخيره شده در آنها جلوي دسترسي به اطلاعات کاربران را مي‌گيرد و تقاضاي دريافت باج مي‌کند. به تازگي گزارشاتي در مورد رمزگذاري اطلاعات مهم بر روي سرورهاي رايانه‌هاي لينوکسي شرکت‌هاي تجاري و مؤسسات دولتي به همين شيوه نيز منتشر شده است.

با توجه به اينکه بسياري از مؤسسات تجاري، صنايع و کارخانه‌ها از سيستم عامل لينوکس و نرم افزارهاي مبتني بر آن استفاده مي‌کنند، بيم آن مي‌رود که گسترش باج افزار نويسي لينوکسي مشکلات جدي براي حرفه‌هاي مختلف ايجاد کند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم