زوميت/ چند روز پيش شرکت کپکام مورد حمله هکرها قرار گرفت و اطلاعات زيادي از اين شرکت دزديده شد. حالا مشخص شده که اين شرکت مورد حمله باج‌افزار قرار گرفته است.
   
چند روز پيش گزارش شد که سيستم‌هاي داخلي شرکت کپکام هک شده‌اند؛ بااين‌حال کپکام اعلام کرد که اطلاعات شخصي کاربران در خطر نيست. امروز مشخص شد اين شرکت مورد حمله باج‌افزار رگنار لاکر (Ragnar Locker) قرار گرفته است؛ اين باج‌افزار به صورتي طراحي شده که مي‌تواند اطلاعات را قبل از اينکه رمزگذاري شوند از شبکه خارج کند. با اين کار ديگر نمي‌توان به آن اطلاعات دسترسي پيدا کرد.

گزارش‌هاي جديد به اين موضوع اشاره مي‌کنند که کپکام به واسطه هک شدن درگير اين باج‌افزار شده است. به ‌نظر مي‌رسدهکرها توانسته‌اند به سرورهاي کپکام در کشورهاي ژاپن، آمريکا و کانادا نفوذ کنند. گفته مي‌شود نزديک به ۱ ترابايت اطلاعات شرکت کپکام توسط باج‌افزار رگنار لاکر دزديده شده است. هکرها ادعا مي‌کنند که توانسته‌اند به چندين سرور کپکام در کشورهاي مختلف دسترسي پيدا کنند و اطلاعات بانکي، اطلاعات حسابداري، اطلاعات محرمانه مالي و بودجه‌ها، مدارک مربوط به ماليات، اطلاعات مربوط به مالکيت معنوي، اطلاعات مربوط به کسب‌وکار مشتري‌ها و اطلاعات شخصي کارمندان مانند داده‌هاي پاسپورت و ويزا را دراختيار دارند. آن‌ها به اين موضوع اشاره کرده‌اند که در بين اطلاعاتي که به‌دست آورده‌اند، اطلاعات مربوط به توافق‌هاي تجاري کپکام و يک سري توافق‌هاي محرمانه و آمار فروش هم وجود دارد. همچنين اطلاعات ارتباطي سازمان مانند ايميل‌ها و گفت‌وگوها و ارائه‌هاي بازاريابي دراختيار هکرها هستند.

در آخر هکرها اعلام کرده‌اند اگر معامله‌اي صورت نگيرد، تمام اطلاعات کپکام به‌صورت عمومي فاش يا به شرکت‌هاي ديگر فروخته مي‌شود. آن‌ها براي پس دادن اطلاعات کپکام معادل ۱۱ ميليون دلار بيت‌کوين در خواست کرده‌اند. هنوز مشخص نيست که کپکام چه اقدام انجام خواهد داد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم