گيم فا/ Apex Legends از زمان عرضه در سال ۲۰۱۹، توانسته به خوبي محبوبيت خود را حفظ کند و به يکي از بتل رويال‌هاي اصلي دنياي بازي‌ تبديل شود. حال الکترونيک آرتس (Electronic Arts)، ناشر بازي، گفته است که اين بازي احتمالا به يک فرنچايز ميليارد دلاري تبديل خواهد شد.

عناوين کمي توانسته‌اند که بيش از يک ميليارد دلار براي ناشر خود کسب کنند و به گفته‌ي الکترونيک آرتس، Apex Legends ممکن است که به زودي به چنين دستاوردي برسد. Apex Legends از نظر محبوبيت رو به رشد خود، قابل مقايسه با برخي از فرنچايزهاي مشهور ديگر الکترونيک آرتس مانند سري FIFA و The Simsاست که بسيار قديمي‌تر از اين بازي هستند.

همانطور که مي‌دانيد، اين عناوين سرويس‌محور است که بيشترين سود را براي الکترونيک آرتس دارد. در چارک دوم سال مالي ۲۰۲۱ الکترونيک آرتس، اين شرکت توانسته که ۱٫۱۵ ميليارد دلار درآمد کسب کند که تنها ۲۸۲ ميليون دلار از آن مربوط به فروش بازي بوده است و در مقابل رقم شگفت‌انگيز ۸۶۹ ميليارد دلار از فروش درون برنامه‌اي به دست آمده است.

از آن جايي که Apex Legends عملکرد بسيار خوبي را از اين لحاظ داشته است، مدير ارشد عمليات و مدير ارشد مالي الکترونيک آرتس، بليک يورگنسن (Blake Jorgensen)، اعلام کرده است که انتظار مي‌رود در شش ماه آينده، Apex Legends به يک فرنچايز ميليارد دلاري تبديل شود. رشد Apex Legends آن قدر خيره‌کننده بوده است که کاملا موفق به جا گذاشتن Madden Ultimate Team شده است.

Apex Legends در فضاي مجازي و سرويس‌هايي مانند توييچ هم محبوبيت بسياري دارد و دائما مي‌توانيد آن را در صدر بازي‌هاي محبوب ببينيد. حدودا يک ميليون نفر در توييچ، به صورت روزانه اين بازي را تماشا مي‌کنند. فصل هفتم اين بازي هم به تازگي آغاز شده است تا براي چند ماه ديگر بازي‌بازان را سرگرم نگه دارد.

Apex Legends هم اکنون برروي پلي‌استيشن ۴، اکس‌باکس وان و رايانه‌هاي شخصي در دسترس است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم