ديجياتو/ اپل احتمالا سال آينده ميلادي از نسل جديد آي‌مک رونمايي خواهد کرد و حالا شاهد انتشار طرح‌هاي مفهومي آن هستيم که از حاشيه‌هاي باريک اطراف نمايشگر خبر مي‌دهند.

انتظار مي‌رود سال آينده ميلادي با نسل جديد آي‌مک با طراحي بسيار متفاوت در مقايسه با نسخه کنوني مواجه شويم. اين محصولات که در مدل‌هاي ۲۴ و ۳۲ اينچي از راه مي‌رسند، همانند نسل جديد آيپد پرو داراي نمايشگر بدون حاشيه خواهند بود و کاربران با صفحه نمايش لبه به لبه مواجه مي‌شوند.

اپل از سال ۲۰۱۲ تا به امروز طراحي آي‌مک را تغيير نداده و حتي مدل‌ ۲۰۲۰ اين محصول نيز حاشيه‌هاي زيادي را در اطراف نمايشگر خود ميزباني مي‌کند. حالا در طرح‌هاي مفهومي مدل ۲۰۲۱ آن شاهد حذف تقريبا کامل اين حاشيه‌ها هستيم.

نسل کنوني اين کامپيوتر در نسخه‌هاي ۲۱.۵ و ۲۷ اينچي در بازار به فروش مي‌رسند، اما با توجه به حذف حاشيه‌هاي اطراف نمايشگر انتظار مي‌رود نسل آينده ابعاد نمايشگر بزرگتري يعني ۲۴ و ۳۲ اينچ داشته باشند.

اپل روز سه شنبه هفته جاري در مراسم «One More Thing» از مک بوک‌هاي مجهز به اپل سيليکون رونمايي خواهد کرد. اين پردازنده مبتني بر معماري ARM جايگزين تراشه‌هاي اينتل خواهد شد و انتظار مي‌رود قدرت يکساني را در مقايسه با آن‌ها در اختيار کاربران قرار دهد و مصرف انرژي پايين‌تري داشته باشد.

علاوه بر مک بوک‌ها، اپل سيليکون در آي‌مک نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرد. در حقيقت تا دو سال آينده پردازنده‌هاي اينتل از دنياي مک حذف مي‌شوند. اپل سيليکون به گونه‌اي طراحي شده که به فن براي خنک‌کاري نياز ندارد، بنابراين نسل آينده آي‌مک احتمالا ضخامت بسيار کمتري در مقايسه با مدل کنوني خواهد داشت و همچنين سر و صدايي نيز توليد نمي‌کند.

نسل آينده کامپيوتر اپل به تازگي موفق به دريافت تاييديه اوراسيا شده، اما نمي‌دانيم درون آن‌ از اپل سيليکون يا تراشه‌هاي اينتل استفاده مي‌شود. با اين حال گزارش‌ها به عرضه اين محصولات مجهز به اپل سيليکون در سال آينده ميلادي اشاره مي‌کنند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم