ديجياتو/ مايکروسافت با انتشار آپديت حذف دستي ادوبي فلش پلير از ويندوز پروسه پاکسازي اين نرم افزار و متعلقات آن را از اکوسيستم خود شروع کرد.

مايکروسافت پروسه حذف ادوبي فلش از اکوسيستم خود را با انتشار آپديت دستي براي ويندوز ۱۰ و ۸.۱ آغاز کرد. اينترنت اکسپلورر ۱۱ و نسخه قديمي مرورگر اج پشتيباني از ادوبي فلش را در ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۱ دي ۱۳۹۹) متوقف مي‌کنند و نسخه جديد اج نيز از ژانويه ۲۰۲۱ به پشتيباني از آن خاتمه مي‌دهد.

مايکروسافت اعلام کرد که پس از ۱۱ دي ماه اين شرکت ديگر بروزرساني امنيتي ادوبي فلش پلير براي براي اينترنت اکسپلورر ۱۱ و نسخه قديمي اج را منتشر نمي‌کند. اين شرکت اضافه کرد که از ژانويه ۲۰۲۱ فلش پلير به طور پيش‌فرض غيرفعال خواهد شد و تمامي نسخه‌هاي قديمي‌تر از KB4561600 که در ژوئن ۲۰۲۰ منتشر شده‌اند مسدود خواهند شد. علاوه بر اين منابع قابل دانلود مرتبط با فلش پلير که در سرورهاي مايکروسافت ميزباني شده‌اند نيز از دسترسي خارج مي‌شوند.

مايکروسافت براي حذف دستي فلش پلير آپديت KB4577586 را منتشر کرده است. مايکروسافت اضافه مي‌کند که اين آپديت به زودي از طريق‌ بخش Windows Update به عنوان يک بروزرساني اختياري قابل دانلود خواهد شد. مايکروسافت افزود از تابستان سال ۲۰۲۱ تمام APIها، Group Policyها و اينترفيس‌هاي کاربري که به طور ويژه رفتار ادوبي فلش پلير را مديريت مي‌کنند را با انتشار آپديت حذف مي‌کند.

مايکروسافت تأکيد مي‌کند که همچنان به انتشار آپديت‌هاي امنيتي و حفظ سازگاري ويندوز و مرورگرهاي اين شرکت با ادوبي فلش پلير تا پايان سال ۲۰۲۰ ادامه مي‌دهد.

براي دانلود آپديت KB4577586 مي‌توانيد به سايت مايکروسافت مراجعه کنيد. مايکروسافت هشدار مي‌دهد که اين آپديت پس از نصب قابل حذف نيست، بنابراين اگر پس از پاک کردن فلش پلير نياز به استفاده از آن پيدا کرديد بايد سيستم را از طريق System Restore به قبل از نصب آپديت عقب برده و يا ويندوز را دوباره نصب کنيد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم