کليک/ کميسيون فدرال تجارت يا همان FTC ممکن است تا پايان ماه نوامبر، به خاطر نقض قوانين ضد انحصاري از شرکت فيس بوک شکايت کند.

ظاهرا کميسيون فدرال تجارت قصد دارد تا شکايت نامه اي که براي نقض قوانين ضد انحصاري عليه فيس بوک تنظيم کرده را سريع تر به جريان بياندازد. گزارش ها حاکي از آن هستند که FTC تا پيش از ماه دسامبر از فيس بوک شکايت خواهد کرد.

مقامات مربوطه در نظر دارند تا به جاي دخالت دادن ايالت ها، يک پرونده داخلي را جهت رسيدگي به قاضي حقوقي عرضه کنند. اين امر ممکن است شانس پيروزي آن ها را افزايش دهد اما در عوض مدت ها به طول مي انجامد. فيس بوک و FTC از ارائه هر گونه توضيح پيرامون اين مسئله امتناع کرده اند. البته فيس بوک پيش از اين کليه اتهامات مرتبط با آنتي تراست را بي پايه و اساس خوانده است.

ظاهرا کميسيون فدرال تجارت در تلاش است تا فيس بوک را به سوء استفاده از دارايي ها و کنترل داده ها براي پيروزي در رقابت متهم کند. البته اين کميته قرار نيست مالکيت واتس اپ و اينستاگرام را از شرکت بگيرد. اما با توجه به تغييراتي که پس سال 2012 و به دنبال بروز مشکلات امنيتي براي فيس بوک به وجود آمد، وقوع اين امر چندان هم بعيد به نظر نمي رسد. اگر به خاطر داشته باشيد فيس بوک در پي جريان Cambridge Analytica علاوه بر خريدهاي عمده خود، مجبور شد تا حدود 5 ميليارد دلار را جهت نقض قواعد FTC به عنوان غرامت پرداخت کند.

 در پايان بايد يادآوري کنيم که فيس بوک تنها شرکت بزرگي نيست که به نقض قوانين ضد انحصاري متهم شده و کمپاني گوگل نيز چند هفته پيش از سوي وزارت دادگستري ايالات متحده، مورد اتهام قرار گرفته است. هنوز معلوم نيست که روند اجراي شکايت نامه دقيقا به چه ترتيب خواهد بود؛ چراکه در صورت روي کار آمدن جو بايدن و ايجاد هر گونه تغيير در رهبريت FTC، سرعت پيشبرد اين فرايند نيز دستخوش تغييراتي بسياري مي شود.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم