مجله ديجي کالا/ روز گذشته خبري منتشر شد که در آن شاهد افشاي شماره مدل و مشخصات کليدي گوشي‌هاي وان‌پلاس ۹، وان‌پلاس ۹ پرو و احتمالا وان‌پلاس ۹ اولترا بوديم.

وان‌پلاس معمولا در سه ماه دوم هر سال از گوشي‌هاي پرچم‌دار خود رونمايي مي‌کند. بنابراين به نظر مي‌رسد تا معرفي از پرچم‌دارهاي جديد اين شرکت مدت زمان زيادي باقي مانده. اما با اين حال روز گذشته خبري منتشر شد که در آن شاهد افشاي مشخصات وان‌پلاس ۹ و مدل‌هاي مختلف آن بوديم.

وان‌پلاس معمولا در کنار گوشي‌هاي پرچم‌دار خود، يک مدل پرو را نيز راهي بازار مي‌کند. اما ظاهرا امسال علاوه بر دو مدل استاندارد و پرو، شاهد عرضه‌ي مدل اولترا نيز خواهيم بود. شايعه‌ي عرضه‌ي مدل اولترا مدت‌ زمان زيادي است که سر زبان‌ها افتاده و انتشار ۵ شماره مدل مختلف (يک شماره براي وان‌پلاس ۹، سه شماره براي مدل پرو و ترکيب‌هاي سحت‌افزاري مختلف آن و يک شماره‌ي ديگر براي محصولي نامشخص)، به اين شايعه تا حد زيادي دامن زده. شماره‌ مدل منتشر شده به شرح زير است:

وان‌پلاس ۹: LE2110
وان‌پلاس ۹ پرو: LE2117 ،LE2119 و LE2120
وان‌پلاس ۹ ( با مدلي نامشخص): LE2127

ترتيب اعداد به گونه‌اي است که هرچه دو رقم آخر بيشتر باشد، احتمالا گوشي قدرتمندتر خواهد بود. همانطور که مي‌بينيد، براي مدل استاندارد، دو رقم آخر ۱۰ و براي سه مدل پرو، دو رقم آخر ۱۷، ۱۹ و ۲۰ هستند. از آن جايي که دو رقم آخر مدل آخر ۲۷ است، بنابراين مي‌توان انتظار داشت اين محصول از دو سري ديگر بهتر باشد. همين موضوع هم احتمالا حضور مدل اولترا را قوت مي‌بخشد.

اما در کنار انتشار شماره مدل اين محصولات، مشخصات وان‌پلاس ۹ و مدل‌هاي مختلف آن نيز فاش شده که از جمله مهم‌ترين آن بايد به نمايشگري ۱۴۴ هرتزي، پردازنده‌ي اسنپدراگون ۸۷۵، بهره‌مندي از استاندارد ضد آب IP68، بلندگوهاي استريو دوگانه و دوربين سلفي تعبيه شده درون حفره‌ي روي نمايشگر اشاره کرد. اين حفره برخلاف گوشي‌هاي ديگر اين شرکت، در مرکز گوشي تعبيه خواهد شد تا بدين ترتيب شاهد تنوعي در اين زمينه باشيم.

علاوه بر اين‌ها، گفته مي‌شود شارژر درون جعبه‌ي اين گوشي‌ها ۶۵ واتي خواهد بود. يعني همان شارژري که در حال حاضر با گوشي وان‌پلاس ۸ تي عرضه مي‌شود. پشتيباني از شارژر بي‌سيم ۴۰ واتي نيز احتمالا در همه يا تعدادي از گوشي‌هاي اين سري وجود خواهد داشت.

اينطور که به نظر مي‌رسد، وان‌پلاس مي‌خواهد پرچم‌داران سري ۹ خود را در ماه مارس ۲۰۲۱ (بازه‌ي زماني ۱۱ اسفند ۹۹ – ۱۱ فروردين ۱۴۰۰) رونمايي کند. خبرهايي که قبلا منتشر مي‌شده نيز به همين ماه به عنوان تاريخ رونمايي از نماينده‌هاي وان‌پلاس اشاره داشته‌اند. با اين حال چون فاصله‌ي زيادي تا آن زمان داريم، بهتر است فعلا اطلاعات منتشر شده را در حد يک شايعه بدانيم.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم