باشگاه خبرنگاران/ در اين خبر به چگونگي حفاظت از اطلاعات خود در مواجهه با عوامل نفوذ به کامپيوترهاي شخصي پرداخته شده است.
 
 اينترنت يکي از مهمترين روش‌هايي است که در حال حاضر براي کار و مکاتبه مورد استفاده قرار مي‌گيرد. بنابراين امروزه بسياري از کاربران اينترنت تلاش مي‌کنند تا هنگام استفاده از اين فناوري داده‌هاي خود را محرمانه نگه‌دارند. در اين رابطه، دنيس کوسکوف، کارشناس فني و مدير آژانس تجزيه و تحليل داده‌هاي ديجيتال مخابرات، گفت: روش‌هاي مختلفي براي حفظ محرمانه بودن داده‌ها و پيام‌ها و کار به صورت ناشناس در هنگام استفاده از اينترنت وجود دارد و براي رسيدن به اين هدف مي‌توان از سرورهاي خصوصي استفاده کرد که داراي ويژگي‌هاي رمزگذاري انتها به انتها هستند. در اين حالت، فقط گيرندگان پيام‌ها امکان رمزگشايي پيام‌ها و بدست آوردن داده‌هاي آن‌ها را دارند.

وي افزود: به عنوان مثال هنگام استفاده از سرورهايي مانند Outlook يا Gmail، کاربران نمي‌توانند از طريق اينترنت محرمانه بودن اطلاعات خود را حفظ کنند. حتي اگر کاربر پيام‌ها را در صندوق پستي خود حذف کنيد، ممکن است نسخه‌اي از اين پيام‌ها در جايي ذخيره شود و دسترسي به آن از اين طريق امکان پذير است. دومين گزينه براي مخفي ماندن اطلاعات در هنگام استفاده از اينترنت، استفاده از سرورهاي پروکسي است که آدرس‌هاي ديگري غير از آدرس IP شخصي خود در اختيار کاربران قرار مي‌دهد و از طريق آن‌ها رديابي کاربران دشوار است.

اين کارشناس همچنين به وجود شبکه Tor اشاره کرد که دسترسي به اينترنت را به شيوه‌اي متفاوت از مرورگرهاي معمولي و در چندين سايت فراهم مي‌کند که رديابي داده‌هاي آن دشوار است. کوسکوف پيشنهاد کرد که کساني که مايل به استفاده از روش‌هاي فوق هستند، از رايانه‌هاي ديگري غير از رايانه‌هاي شخصي خود که روزانه براي دسترسي به اينترنت استفاده مي‌کنند، استفاده کنند تا احتمال هک شدن دستگاه‌هاي خود را کاهش دهند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar