سخت افزار/ به تازگي اعلام شده که هواوي قصد دارد در تاريخ 18 دسامبر انتشار اولين نسخه بتا Harmony OS  را براي گوشي‌هاي هوشمند خود آغاز کند. در صورت انتشار موفقيت آميز اين قدمي بزرگ در صنعت توليد گوشي‌هاي هوشمند خواهد بود.

تحريم‌هايي که آمريکا عليه شرکت چيني هواوي وضع کرده در زمان رياست جمهوري دونالد ترامپ شدت بيشتري به خود گرفت. به‌طوري که اين شرکت از دريافت نسخه رسمي سيستم عامل اندرويد همراه با سرويس‌هاي موبايلي گوگلي محروم شد و اين تنها بخش نرم‌افزاري تحريم‌ها بود. حالا هواوي مي‌داند که ممکن است با رياست جمهوري جو بايدن هم حتي اين وضعيت به روال سابق بازنگردد. از همين رو، مانند گذشته مصمم در توسعه سيستم عامل اختصاصي خود، يعني هارموني است.

طبق گفته Wang Chenglu رئيس بخش نرم‌افزار در Huawei Consumer Busisnes Group اعلام کرده است که سيستم عامل متن باز هارموني از 18 دسامبر (28 آذر) براي توسعه دهندگان در دسترس خواهد بود و اولين دستگاه‌ها در ژانويه يا فوريه 2021 مجهز به اين سيستم عامل خواهند شد.

دکتر وانگ اعلام کرده است که تمامي کارکنان هواوي در تلاشند تا اکوسيستم جديد را حول ايده هارموني ايجاد کنند و تا امروز هم همه چيز طبق برنامه پيش رفته است. با استناد به اينکه گزارشات خبر از انتشار هارموني در سه ماهه اول سال 2021 مي‌دهد. اين يعني مي‌توان انتظار داشت در اپريل 2021 نسخه بتا عمومي اين نرم‌افزار در اختيار کاربران قرار بگيرد.

وانگ چنگلو گفته است که تقريباً 90 درصد از گوشي‌هاي هوشمند هواوي بايد در انتظار دريافت آپديت باشند و بروزرساني براي آنها ارائه خواهد شد. شانس کمي وجود دارد که ايالات متحده موضع خود در برابر هواوي را تغيير داده و به گوگل اجازه دهد تا با اين شرکت همکاري کند. اما واقعيت ماجرا اينست که چنين تصميمي منجر به يک تحول بزرگ شده است و ما در حال تماشاي اين هستيم که بازيکن بزرگ ديگري به جمع توليدکنندگان سيستم عامل اضافه مي‌شود.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم