زوميت/ ورايزن امکان فوروارد کردن خودکار ايميل‌هاي ياهو را براي کاربراني که از نسخه رايگان ايميل ياهو استفاده مي‌کنند، غيرفعال مي‌کند.
   
بر اساس گفته‌هاي ورايزن، امکان فوروارد خودکار از تاريخ ۱ ژانويه سال ۲۰۲۱ غيرفعال خواهد شد. اگر همچنان از ايميل ياهو استفاده مي‌کنيد و مي‌خواهيد ايميل‌هايي که دريافت مي‌کنيد به‌صورت خودکار به يک آدرس ايميل ديگر ارسال شود، بايد از سرويس ياهو ميل پرو استفاده کنيد. هزينه‌ي استفاده از اين سرويس، سالانه ۳۴٫۹۹ دلار و ماهانه ۳٫۴۹ دلار خواهد بود.

وايزن (مالک ياهو) اين تغييرات را از ماه ميلادي آينده شروع مي‌کند و از هم‌اکنون اطلاع‌رساني درباره آن شروع شده است. البته ورايزن مسائل امنيتي را دليل از کار انداختن اين امکان عنوان کرده است.

ورايزن اعلام کرده است هميشه سرويس‌هاي خود را در برابر تهديدهاي جديد مورد ارزيابي قرار مي‌دهد و به همين دليل، تصميم گرفته است امکان فوروارد کردن خودکار ايميل‌ را از نسخه رايگان ايميل ياهو حذف کند تا اين سرويس همچنان ايمن باقي بماند.

ويژگي فوروارد کردن خودکار ايميل‌ در ياهو در اکثر مواقع مورد سوء استفاده هکرها قرار مي‌گرفت. هکرها با هک کردن ايميل‌هاي ياهو، ايميل خودشان را در قسمت فوروارد خودکار ايميل‌ قرار مي‌دادند تا به ايميل‌هاي کاربران دسترسي پيدا کنند. ايميل ياهو بيش از سه ميليارد کاربر دارد؛ البته تعداد زيادي از اين کاربران احتمالا ديگر از اين سرويس ياهو استفاده نمي‌کنند. اخيرا ياهو اعلام کرد که در سال ۲۰۱۶ دو بار هک شده و اطلاعات تعداد زيادي از کاربران آن دزديده شده است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم