ترنجي/ تقريبا يک هفته پيش بود که براي شما نوشتيم تاريخ مراسم One More Thing اپل مشخص شده و ۲۰ آبان ۹۹ خواهد بود. فردا سه شنبه ۲۰ آبان است و شايد اين سوال را در ذهن داشته باشيد که مراسم One More Thing اپل محل رونمايي چه دستگاه هايي خواهد بود؟ خب بيايد کمي با حدس و گمان درباره آن صحبت کنيم.

انتظارات ما از مراسم One More Thing اپل
اپل اواخر سال به طور معمول محصولات جديد را معرفي نمي کند، اما اين يک موقعيت خاص است. براي اولين بار در تاريخ ۴۴ ساله ايت شرکت، کامپيوترهاي جديد آن ها توسط پردازنده اي تامين مي شوند که کاملا توسط اپل طراحي شده است.

جالب است بدانيد که رايانه هاي اوليه مکينتاش از پردازنده هاي موتورولا استفاده مي کردند، سپس در سال ۱۹۹۴ و قبل از انتقال به Intel x86 در سال ۲۰۰۶، اپل به PowerPC (که توسط اپل، IBM و موتورولا توسعه داده شده بود) تغيير يافت. و اکنون در سال 2020 چيپست هاي سري A اپل کار را بر عهده دارند و اپل مي خواهد مانند آيفون هايش، سخت افزار و نرم افزار را زير يک سقف توليد کند تا تجربه کاربري يکنايي را به ارمغان مي آورند.

مراسم معرفي رسمي فردا است و ما تمام محصولات جديد را پوشش خواهيم داد. در حال حاضر، ما تمام شايعات مربوط به آنچه که اپل احتمالا در مراسم One More Thing خود رونمايي خواهد کرد را به همراه ميزان احتمال تحقق آن ها، اينجا براي شما جمع کرده ايم.

مک بوک اير و مک بوک پرو ۱۳ اينچي : به احتمال زياد
در حالي که اپل به طور رسمي چيزي را تأييد نکرده است، اما اکثر منابع موافقت مي کنند که اين شرکت از دو لپ تاپ ۱۳ اينچي رونمايي خواهد کرد تا دوران سيليکون خود را آغاز کند. در بين اين ها يک مک بوک Air جديد و يک مک بوک Pro جديد وحود خواهد داشت.

قدرت پردازشي آنها توسط چيپست هاي مشتق شده از تراشه Apple A14 موجود در آيفون ها و iPad هاي جديد تامين خواهد شد. اپل قصد دارد ضمن کاهش مصرف انرژي، عملکرد را افزايش دهد. تراشه هاي جديد همچنين امنيت و سخت افزار يادگيري ماشين (ML) را از ابزارهاي موبايلي به لپتاپ هايش منتقل خواهد کرد.

مک بوک Air نازک و سبک يک حدس مطمئن بود، اما جالب است که يک مک بوک Pro جديد را نيز ببينيد. اينها لپ تاپ هاي با عملکرد عالي اپل هستند، به وضوح اين شرکت به قدرت چيپست جديد خود اطمينان دارد.

سيستم عامل macOS Big Sur: تقريباً قطعي
هيچ مک با تراشه اپل بدون سيستم عامل Big Sur وجود ندارد زيرا رابط هاي Rosetta 2 و Universal 2 مهم هستند. مورد اول به برنامه هاي x86 اجازه مي دهد تا بر روي چيپست هاي ARM اپل اجرا شوند و مورد دوم به توسعه دهندگان کمک مي کند تا برنامه هايي را اجرا کنند که هم روي x86 و هم ARM اجرا شوند (اين انتقال چندين سال طول خواهد کشيد، بنابراين Mac هاي مجهز به Intel براي مدتي ديگر در بازار موجود خواهند بود).

سيستم عامل Big Sur همچنين توسعه دهندگان را قادر مي سازد تا برنامه هاي iOS و iPadOS خود را بدون هيچ گونه تغييري به macOS بياورند. همه اينها تضمين مي کند که Mac هاي جديد از روز اول انتخاب متنوعي از برنامه ها را داشته باشند.

اين فقط مدل هاي جديد مجهز به ARM نيست، مک هاي فعلي اينتل نيز پيشرفت هاي عمده اي خواهند داشت. Big Sur در ژوئن معرفي شد و ارائه عمومي هنوز در صف انتظار است. اين نسخه از زمان معرفي Mac OS X اصلي، بزرگترين بازنگري رابط کاربري را در macOS به ارمغان مي آورد و از iOS 14 به حد کافي الهام مي گيرد.

اين الهام گرفتن شامل مواردي مانند مرکز کنترل (Control Center) و مرکز اطلاع رساني (Notification Center) کاملاً جديد بوده و همچنين بازسازي اساسي Messages و Maps را به همراه دارد. هر دو ويژگي هايي را دريافت مي کنند که ابتدا به همتايان iOS خود اضافه شده اند.

مک بوک ۱۶ اينچي : شايد
بلومبرگ و مينگ چي کو توافق دارند که مدلهاي ۱۳ اينچ به طور حتم روي صحنه خواهند بود، بلومبرگ همچنين يک MacBook Pro 16 اينچي را هم عنوان مي کند (اين ادعا با تصاوير يافت شده در بتا macOS پشتيباني مي شود). با اين حال، اين فقط مي تواند به جاي معرفي کامل، يک موضوع مرتبط با آن باشد. دليل اين صحبت ما هم آن است که هنوز در چرخه توليد مک بوک ۱۶ اينچي، ارائه يک دستگاه جديد، زود است.

انتظار مي رود سال آينده اپل MacBook Pro هاي ۱۴.۱ و ۱۶.۱ اينچي با نمايشگرهاي ميني LED را معرفي کند. فناوري نمايش احتمالا قبل از انتقال به خط لپ تاپ هاي اپل، اولين بار در iPad Pro ظاهر خواهد شد. به هر حال، اين نسخه بر روي چيپست هاي جديد اپل متمرکز شده است، براي ارتقا صفحه نمايش بايد صبر کنيد.

اپل AirTags : نشايد
در اوقات بهتري از سال در مورد AirTags شنيده ايم. قرار بود در مهرماه و در کنار آيفون هاي جديد رونمايي شود، اما به دلايلي نامعلوم اين امر به تأخير افتاد (شايعات ادعا مي کردند که اپل توليد انبوه خود را از سپتامبر آغاز کرده است).

ردياب هاي سکه طور اپل از قابليت جهت يابي تراشه اپل U1 بهره خواهد برد. اين تراشه براي اولين بار در آيفون ۱۱ (که از فناوري Ultra Wide Band استفاده مي کند) استفاده شد.

اگرچه AirTags ممکن است در Mac پشتيباني شود، مخصوصا اکنون که لپ تاپ هاي جديد از سخت افزار تلفن هاي مشترک برخوردار هستند، اين بيشتر لوازم جانبي تلفن است. مشخصات شما نمي خواهيد با يک MacBook در دستان خود در خانه راه برويد و سعي کنيد کليدهاي خود را پيدا کنيد.  

هندزفري روي گوشي AirPods Studio : نشايد
محصول جديد شايعه شده ديگري که به تأخير افتاد، AirPods Studio است. اين قرار است اولين هدفون روي گوش اپل باشد (در حال حاضر مدلهاي مشابهي از Beats وجود دارد). در حال حاضر گزارش شده است که مشکلات مربوط به هدبند (قسمت اتصال دوگوش) جديد باعث شده است که معرفي آنها به آينده موکول شود، شايد تا سال ۲۰۲۱.

هدبندهايي اين هندزفري قابل تعويض بودند و امکان شخصي سازي آسان را فراهم مي کردند. طبق منابع داخلي، اين ويژگي حذف شده است. هر چند پد هاي گوش قابل تعويض خواهند بود. همچنين، کنترل هاي لمسي در کنار نيز در حال طراحي مجدد هستند.

قرار بود اين هدفون در دو نسخه عرضه شود: مدل پايه ۳۵۰ دلاري و گزينه پريميوم ۶۰۰ دلاري و هر دو با قابليت حذف نويز فعال يا ANC ارايه خواهند شد.

همان گزارشي که خبر بدي را براي معرفي ايرپادز استوديو عنوان کرد، همچنين ادعا کرد که اپل در حال کار بر روي يک بلندگوي هوشمند متوسط ​​است، چيزي براي پر کردن فاصله بين ۳۰۰ دلاري HomePod و ۱۰۰ دلاري هوم پاد ميني.

اين ها محصولاتي است که ما انتظاريم و انتظار نداريم در مراسم “يک چيز ديگر” اپل رونمايي شوند.

نظر شما چيست؟ چيزي براي اضافه يا کم کردن به اين ليست داريد؟ کدام دستگاه براي شما جذاب تر است؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم