گيم فا/ اخبار پيرامون شرکت سوني حاکي از آن هستند که اين شرکت تغييرات اساسي در قابليت به اشتراک‌گذاري بازي‌ها در کنسول پلي‌استيشن ۵ اعمال کرده است.

ويژگي اشتراک‌گذاري بازي‌هاي پلي‌استيشن ۴ يا همان حالت Primary PS4، چيزي بود که بسياري از کاربران پلي‌استيشن در نسل هشتم از آن استقبال کردند. در واقع با استفاده از اين قابليت، شما تنها با خريد يک نسخه از بازي مي‌توانستيد آن را با ديگر اعضاي خانواده‌ي خود به اشتراک بگذاريد. هرچند اين قابليت راه‌کار مناسب و کاربرپسندي را در اختيار بازي‌بازان قرار مي‌داد، اما مسير را براي سواستفاده‌ي بسياري از افراد نيز باز کرد تا با استفاده از حساب‌هاي کاربري هک شده بازي‌هاي آنان را به صورت غيرقانوني مورد استفاده قرار دهند که به‌نظر مي‌رسد سوني در نسل بعد براي اين مشکل نيز چاره‌اي اساسي انديشيده باشد.

به‌هرترتيب، سوني اخيراً اعلام کرد که نه‌تنها اين قابليت همچنان در کنسول پلي‌استيشن ۵ وجود خواهد داشت، بلکه از برخي جهات آن را مورد ارتقا قرار داده است. در واقع اين قابليت با نام “Console Sharing and Offline Play” و با همان ويژگي‌ها در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت؛ مضاف بر اينکه حال قادر خواهيد بود تا حتي در صورت عدم دسترسي به اينترنت، از محتواي ديجيتالي حساب‌هاي کاربري ديگران نيز بهره ببريد.

از طرفي ديگر، سوني براي جلوگيري از سواستفاده‌هاي احتمالي از اين سرويس، فعال/غيرفعال سازي اين قابليت را بر عهده‌ي صاحب اصلي حساب کاربري قرار داده است و براي غيرفعال کردن دسترسي ديگر کاربران نيازي به ارسال ايميل به سوني نخواهد بود. در واقع، شما به عنوان دارنده‌ي يک محتواي ديجيتالي قادر خواهيد بود تا اين قابليت را به صورت دستي و از بخش تنظيمات برروي کنسول خود غير فعال کنيد (Settings>Users and Accounts > Other > Console Sharing and Offline Play > Disable/Don’t Disable).

به‌هر ترتيب، با اينکه سوني با اعمال اين تغييرات سعي در آسوده‌تر شدن فرآيند استفاده از اين سرويس برروي کنسول پلي‌استيشن ۵ دارد، اما با اعمال گزينه فعال و غيرفعال سازي براي آن از همين ابتداي امر نشان داد که احتمالاً با قوانين سفت و سخت اين شرکت براي سواستفاده کنندگان در نسل بعد روبرو خواهيم بود.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم