زوميت/ وب‌سايت بلومبرگ در گزارشي به اين موضوع اشاره کرده است که سوني قصد داشت بازي‌هاي پلي ‌استيشن ۵ را با قيمت بيشتر از ۷۰ دلار راهي بازار کند.
   
درحال‌حاضر بازي‌هايي مانند Demon’s Souls و Godfall به‌جاي اينکه با قيمت ۶۰ دلار فروخته شوند، با قيمت ۷۰ دلار(حدود 1.9 ميليون تومان)  راهي بازار شده‌اند. اين بازي‌ها قرار است براي پلي‌استيشن ۵ عرضه شوند و به‌عنوان اولين بازي‌هاي نسل بعدي اين کنسول شناخته مي‌شوند.

قيمت بالاي بازي‌هاي نسل جديد پلي‌استيشن به يک چالش اصلي براي گيمرها تبديل شده است؛ چرا که بازي‌ ۷۰ دلاري، اين کنسول را به سرگرمي تقريبا گراني تبديل مي‌کند. اما بر اساس گزارش سايت بلومبرگ، سوني قصد داشت قيمت بازي‌هاي اين کنسول را بيشتر از ۷۰ دلار در نظر بگيرد و دليل آن را بالا رفتن هزينه ساخت بازي‌ عنوان مي‌کرد. اما واکنش منفي کاربران به قيمت ۷۰ دلاري بازي‌هاي جديد، باعث شد سوني قيمت بيشتري براي آن‌ها در نظر نگيريد.

موضوع جالب اين است که سوني در بريتانيا قيمت معادل ۷۰ دلار براي بازي‌هايش در نظر نگرفته است. قيمت معادل ۷۰ دلار با واحد پول بريتانيا، ۵۵ پوند است؛ اما بازي‌هاي سوني در بريتانيا با قيمت ۷۰ پوند عرضه مي‌شوند؛ چيزي نزديک به ۹۰ دلار.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم