باشگاه خبرنگاران/ شرکت مايکروسافت با ورود به ژاپن و سرمايه گذاري با استوديوهاي کوچک و بزرگ اين کشور سعي در تصاحب بازار ژاپن دارد.

مايکروسافت به تعدادي از استوديو‌هاي کوچک تا بزرگ در ژاپن نزديک مي‌شود تا بتواند آن‌ها را به ليست توسعه دهندگان انحصاري خود اضافه کند.

مايکروسافت با تقويت موقعيت خود در ژاپن به دنبال اين است که سوني را کنار بزند. در حالي که نينتندو برتري دارد و بعيد به نظر مي‌رسد که در مقابل ايکس باکس سري ايکس جايگاه خود را از دست بدهد، مايکروسافت در تلاش است تا با تقويت نمونه کار‌هاي خود در استوديو‌ها، جايگاه خود در ژاپن را تغيير دهد

رئيس استوديو Koei Tecmo ، هيساشي کوينوما، اظهار داشت که اگر شرکت مايکروسافت علاقه خود به ژاپن را نشان دهد آزاد است تا بازي‌هاي بيشتري از اين استوديو را در کنسول‌هاي خانواده Xbox منتشر کند.

هيدکي ياسودا، تحليلگر موسسه تحقيقات آس مستقر در توکيو، اظهار داشت: "ايکس باکس اگر گام‌هاي درستي را براي آينده بردارد، فرصت اين را خواهد داشت که ژاپن را بعد از آمريکا به دومين بازار بزرگ محصولات خود تبديل کند. توجه به سوني در حال کمتر شدن است و طرفداران اين موضوع را متوجه شده‌اند."

مايکروسافت دنبال به دست آوردن توسعه دهندگان کوچک و بزرگ ژاپني است

آيا مايکروسافت جاي سوني را مي‌گيرد؟

مايکروسافت به همين زودي قادر نخواهد بود جايگاه سوني را به عنوان رتبه دوم بعد از نينتندو در ژاپن تصاحب کند، اما حداقل اين است که شروع به ايجاد تغيير کرده است.

جرمي هينتون، رئيس عمليات ايکس باکس در آسيا، در رابطه با اين گفتگو‌ها و خريد احتمالي توسعه دهندگان هيچ اظهار نظري نکرده، اما گفته است که مايکروسافت هميشه براي گفتگو با سازندگان آماده است. با اين حال بايد منتظر بود و ديد مايکروسافت توانايي تصاحب بازار ژاپن را دارد يا به راحتي در بازار اين شرکت شکست خواهد خورد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم