زومیت/ انتظارها به‌پایان رسید و مک‌بوک ایر به‌عنوان نخستین کامپیوتر مک با پردازنده‌ی اختصاصی M1 اپل رونمایی شد.
   
One More Thing، موردانتظارترین و تأثیرگذارترین رویداد اپل در سال ۲۰۲۰، نخستین کامپیوتر‌های مک با پردازنده‌ی اختصاصی این شرکت را به‌ارمغان آورد. مک‌بوک ایر نخستین لپ‌تاپ اپل با پردازنده‌ی مبتنی‌بر ARM کوپرتینونشین‌ها موسوم به M1 خواهد بود. در ادامه با مشخصات و ویژگی‌های نسل جدید اولترابوک محبوب اپل آشنا خواهیم شد، با زومیت همراه باشید.

همان‌طور که انتظار می‌رفت مک‌بوک ایر به‌لحاظ ظاهر و طراحی هیچ تفاوتی با نسخه‌ی اینتل ندارد و همانند گذشته با ظاهر قطره‌مانند، ضخامت باریک و بدنه‌ی یکپارچه‌ی آلومینیومی تولید می‌شود. مک بوک ایر جدید از نمایشگر ۱۳٫۳ اینچی قبلی با حاشیه‌های نسبتا باریک بهره می‌گیرد با این تفاوت که اکنون از فضای رنگی گسترده‌ی P3 نیز پشتیبانی می‌کند.

تغییرات اصلی مک‌ بوک ایر در داخل آن رخ می‌دهد؛ جایی‌که تراشه‌ی اختصاصی M1 توان پردازشی موردنیاز کاربر را با بهره‌وری بالاتر و مصرف انرژی کمتر فراهم می‌سازد. جان سروجی، قائم‌مقام ارشد واحد سخت‌افزار اپل می‌گوید M1 به‌مدد پردازنده‌ی مرکزی ۸ هسته‌ای و واحد پردازشی گرافیکی ۸ هسته‌ای‌اش به‌ترتیب ۳٫۵ و ۵ برابر سریع‌تر از گذشته عمل می‌کند و از سریع‌ترین لپ‌تاپ‌های ویندوزی نیز بالغ‌بر ۳ برابر سریع‌تر است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم