ديجياتو/ اپل سيستم عامل macOS Big Sur را ۲۲ آبان منتشر مي‌کند.

اپل در جريان رويداد رونمايي «One More Thing» در کنار رونمايي از نخستين چيپست قدرتمند خود، به تعامل بسيار خوب سيستم عامل macOS Big Sur با تراشه جديد M1 اشاره کرد.

اپل ادعا مي‌‌کند که سرعت عملکرد سيستم عامل macOS Big Sur بسيار بالا است و در کنار چيپست اختصاصي اپل مي‌تواند قدرت و سرعت را در کنار يکديگر در اختيار کاربران قرار دهد.

نخستين بار اپل در جريان رويداد WWDC20، نسخه جديد مک او اس جديد را بانام macOS Big Sur رونمايي کرد. در آن مقطع زماني، رابط کاربري سيستم عامل تغييراتي زيادي نسبت به نسخه‌هاي قبلي دريافت کرده بود. سپس مردادماه امسال نسخه بتاي اين سيستم عامل با طراحي جديد و متفاوتي منتشر شد که تنها امکان اجراي برخي از برنامه‌هاي اپل را داشت.

روند بهبود سيستم عامل جديد ادامه پيدا کرد و اکنون کوپرتينونشين‌ها در رويداد رونمايي چيپست M1 و مک بوک‌هاي جديد خود اعلام کرده‌اند که اين سيستم عامل مي‌تواند تعامل بسيار خوبي با تراشه جديد اختصاصي اپل داشته باشد.

به نظر مي‌رسد سيستم عامل macOS Big Sur مي‌تواند در سريع‌ترين زمان ممکن، ويديوها را ديکود کرده و از تصاوير رندرگيري کند. اپل ادعا مي‌کند که تمامي اپلکيشين‌ها را براي چيپست جديد خود بهينه سازي کرده تا امکان اجراي آنها با سيستم مبتني بر آرم وجود داشته باشد.

در واقع چيپست M1 با مصرف انرژي کم و کارايي بالايي که دارد يکي از اتفاقات خوبي است که براي اپل در سال جاري رقم خورده است. سيستم عامل جديد اپل نيز به گونه‌اي طراحي شده که سخت افزار درگير نشود و کاربران بتوانند بهترين کارايي را در اختيار داشته باشند.

با چيپست جديد مبتني بر آرم کاربران مشکلي در اجراي برنامه‌هاي مختلف نخواهند داشت و درنهايت اگر به مشکلي هم برخورد کنند مي‌توانند از رابط رزتا 2 کمک بگيرند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم