دیجیاتو/ شرکت‌ها در سال‌های گذشته با راهکارهای مختلف به دنبال کاهش حاشیه اطراف نمایشگر گوشی‌های هوشمند بوده‌اند. حالا به نظر می‌رسد سامسونگ می‌خواهد در گلکسی زد فولد ۳ دوربین سلفی را به زیر نمایشگر منتقل کند.

در هفته‌های گذشته شاهد انتشار گزارش‌های زیادی درباره پرچمدار تاشوی آینده سامسونگ بوده‌ایم. به نظر می‌رسد گلکسی زد فولد ۳ علاوه بر پشتیبانی از قلم S Pen، به دوربین سلفی زیر نمایشگر نیز مجهز شود. انتظار می‌رود این دستگاه در سه ماهه سوم ۲۰۲۱ از راه برسد.

در گذشته شاهد استفاده از دوربین سلفی زیر نمایشگر بوده‌ایم، اما کیفیت بسیار بالایی نداشتند. سامسونگ برای رفع این مشکل، به سراغ طراحی مخصوص صفحه نمایش می‌رود که با تغییرات در پیکسل‌های روی دوربین، امکان ورود نور بیشتر و در نتیجه ثبت تصاویر باکیفیت‌تر را فراهم می‌کند.

گلکسی زد فولد ۲ به گونه‌ای طراحی شده که می‌توان از دوربین اصلی آن برای ثبت تصاویر سلفی استفاده کرد که کیفیت بالاتری نسبت به دوربین سلفی دارد. با توجه به این موضوع می‌توان حتی دوربین سلفی را از این محصول حذف کرد، اما اگر سامسونگ علاقه‌ای به این کار نداشته باشد، قرارگیری آن زیر نمایشگر یک ایده مناسب خواهد بود.

چندین ماه پیش شرکت زدتی‌ای از گوشی اکسون ۲۰ 5G‌ به عنوان اولین موبایل جهان با دوربین سلفی زیر نمایشگر رونمایی کرد. ZTE‌ برای جلوگیری از مشکل کاهش کیفیت تصاویر سلفی، از پوشش مخصوص روی لایه‌های نمایشگر استفاده کرده که بسیار شفاف است. همچنین دوربین سلفی آن از سنسور تشخیص نور برای تنظیم میزان نور بهره می‌برد.

در ماه‌های آینده و پیش از رونمایی رسمی از گلکسی زد فولد ۳ شاهد انتشار گزارش‌های بیشتری درباره آن خواهیم بود. انتظار می‌رود این دستگاه مجهز به چیپست اسنپدراگون ۸۷۵، سه نمایشگر، نشانگر LED روی لولای خود و محافظ نمایشگر ضخیم‌تر از نسل قبلی از راه برسد. این گوشی هوشمند تاشو با قیمت بالایی به فروش خواهد رسید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم