ترنجی/ قبلاً گزارش داده بودیم که توسعه دهنده الکساندر گراف موفق شده است ویندوز ۱۰ نسخه ARM را روی مک بوک مجهز به اپل M1 اجرا کند. از نتایج آن می توان به این اشاره کرد که اپل M1 ویندوز ۱۰ را سریع تر از سرفیس پرو ۲ اجرا می کند.

این توسعه دهنده با اجرای ویندوز ۱۰ در یک ماشین مجازی پچ شده که مستقیماً پردازنده ARM را خطاب قرار می دهد، این کار را انجام دهد. این به او اجازه می داد تا هر گونه مشکل درایور را دور بزند و هنوز هم یک راه حل بسیار کارآمد دارد.

این توسعه دهنده پچ های خود را برای منبع باز QEMU به صورت مجازی آزادانه در دسترس قرار داد و کارهای وی اکنون توسط دیگران نیز تکرار شده است، به این معنی که برخی از بنچمارک‌ ها برای ارزیابی عینی عملکرد راه حل در دسترس هستند.

این خبر یکبار دیگر تأیید می کند که پردازنده M1 اپل جهشی بیش از بهترین محصولات کوالکام دارد.

اول، عملکرد طبیعی Geekbench 5 در Apple M1 با MacOS نمره اصلی را 1737 و چند هسته 7549 را ارائه می دهد.

برای ویندوز 10 در ARM که در یک ماشین مجازی در پردازنده Apple M1 اجرا می شود ، نمره تک هسته ای 1288 و چند هسته ای 5449 است.

در آخر ، برای ویندوز 10 در ARM که روی پردازنده Microsoft SQ2 اجرا می شود ، نمره تک هسته ای 799 و چند هسته ای 3089 است.

این مزیت حتی برای برنامه های x86 که روی Surface Pro X و Macbook اجرا می شوند نیز صادق بود.

هنگام اجرای نسخه x86 Geekbench 4 روی Surface Pro X نمره 2019 تک هسته ای و 6646 چند هسته ای در مقابل 2553 تک هسته ای و 8917 چند هسته ای را برای ویندوز 10 مجازی شده در ARM دریافت کرد که کامپایلر x86 خود را اجرا می کند.

نتیجه گیری اصلی که می توان از این نسخه آزمایشی بدست آورد این است که پردازنده Apple M1 نه تنها برای MacOS 14 بهینه سازی شده و عامل عملکرد خوب خانواده جدید Macbook اپل است همچنین باید دید سایر فروشندگان تراشه ARM می توانند از پس این کار برآیند یا نه؟

نکته دیگر این است که اگر بتوان این ویندوز 10 مجازی شده در ARM را برای MacOS بهینه کرد، باز هم Macbook جدید بهترین راه برای اجرای ویندوز است.

نظر شما درباره عملکرد تراشه اپل M1 چیست؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم