کلیک/ قرار است تا سال آینده، شرکت سامسونگ با رونمایی Galaxy S21 خود، فرمان قفل صوتی از طریق Bixby را بار دیگر به گوشی های خود بازگرداند.

این روزها روش های مختلفی برای باز کردن قفل تلفن مانند، اسکنر اثر انگشت، باز کردن قفل صورت، پین، رمز ورود و استفاده از الگوهای قدیمی وجود دارد. یک راه موجود و البته غیرمعمول دیگر، فرمان قفل صوتی است که ممکن است شرکت سامسونگ در سری Galaxy S21 آن را بازگرداند.

بله، دوباره آن را برگرداند، زیرا سامسونگ قبلاً  امکان باز کردن قفل گوشی با فرمان صوتی را برای برخی از تلفن های خود به کمک Bixby ارائه می داد اما بعداً این ویژگی حذف شد. اکنون گزارش شده است که سری Galaxy S21 با ورودش در سال آینده این ویژگی را باز می گرداند.

طبق گزارش SamMobile، این ویژگی به One UI 3.1 اضافه خواهد شد که قرار است به همراه سری Galaxy S21 رونمایی شود. نسخه قبلی این دستیار صوتی به کاربران این امکان را می دهد تا با گفتن “Hi Bixby” قفل دستگاه خود را باز کنند، بنابراین این احتمال وجود دارد این ویژگی سال آینده به همراه رونمایی از گوشی جدید سامسونگ دوباره بازگردد و کاربران بتوانند قفل تلفن  همراه خود را به همان روش آسان صوتی باز کنند.

در حالی که صفحه رسمی پشتیبانی سامسونگ، آن زمانی که از این ویژگی پشتیبانی می کرد، ادعا کرد که باز کردن قفل تلفن با استفاده از فرمان صوتی “Hi Bixby” کاملاً ایمن است، اما با توجه به ویژگی های بیومتریک پیشرفته تر مانند Face ID و اثر انگشت، همچنان می توان با ترفندهایی قفل گوشی را باز کرد. با این وجود، در مواردی که نمی توانید با دست خود با تلفن کار کنید یا نمی توانید تلفن را با صورت خود باز کنید، استفاده از فرمان قفل صوتی می تواند مفید باشد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم