گيم فا/ به تازگي به‌روزرسان بزرگ ۲٫۳۰ بازي Watch Dogs Legion منتشر شده است. تمرکز اصلي اين به‌روزرسان، رفع مشکلات فني و باگ‌هاي بازي است و برروي هر پلتفرم هم يک سري بهبودهاي خاص را اعمال مي‌کند.

بازي Watch Dogs Legion ماه گذشته منتشر شد، اما نتوانست آن طور که بايد و شايد نظر منتقدان و بازي‌بازان را جلب کند. آن هم در حالي که به نظر مي‌رسيد Watch Dogs 2، قدم رو به جلوي بزرگي است و قرار است شاهد تبديل به اين مجموعه به يک مجموعه‌ي قابل اطمينان و سرگرم‌کننده باشيم. همچنين يکي از مشکلات Watch Dogs Legion، عملکرد فني بسيار ضعيف برروي کنسول‌هاي نسل هشتم پايه بود. البته اين بازي جز اولين عناويني بود که برروي کنسول‌هاي نسل نهم، از فناوري Ray-Tracing استفاده کرد و از اين منظر توانست توجهاتي را جلب کند.

حال همانطور که گفته شد يوبي‌سافت (Ubisoft) سعي کرده تا با به‌روزرسان ۲٫۳۰، بخشي از مشکلات فني مذکور را رفع کند. البته تيم توسعه‌ي بازي گفته است که اين به‌روزرسان، مشکل ذخيره‌سازي به وجود آمده برروي اکس‌باکس سري اکس/اس را رفع نمي‌کند و براي آن بايد منتظر به‌روزرسان بعدي باشيد. خوشبختانه يوبي‌سافت علت آن مشکل را شناسايي کرده است و هم اکنون در حال کار برروي آن است. اين به‌روزرسان همچنين گرافيک بازي برروي اکس‌باکس سري اکس را ارتقا مي‌دهد. برروي کنسول نسل بعدي سوني هم شامل رفع برخي کرش‌هاي متعدد بازي و يا صفحات سياه هستيم. يکي از مرسوم‌ترين کرش‌ها برروي اين کنسول، وقتي اتفاق مي‌افتاد که از منوي اصلي به بازي بازمي‌گشتيد و حالا اين مشکل رفع شده است.

به نظر مي‌رسد که يکي از ماموريت‌هايي که مشکلات زيادي را به وجود آورده است، ماموريت “Inside Albion” است. مثلا برروي اکس‌باکس وان در صورت به خدمت گرفتن يک نگهبان Albion، امکان کرش کردن بازي وجود داشت. برروي پلي‌استيشن ۵ هم بازي‌بازان زيادي گزارش داده بودند که با صفحه‌ي سياه مواجه شده‌اند. اين بهينه‌ساز برروي رايانه‌هاي شخصي هم طيفي از مشکلات مربوط به کارت‌هاي گرافيک AMD را هم هدف قرار داده است.

بازي Watch Dogs Legion هم اکنون برروي پلي‌استيشن ۴، پلي‌استيشن ۵، اکس‌باکس سري اکس/اس، اکس‌باکس وان، رايانه‌هاي شخصي و سرويس استريم استديا در دسترس است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم