گجت نيوز/ يک اپليکيشن ويجت منتشر شده که مي‌تواند بازي Snake را با همان شکل و ظاهري که در گوشي نوکيا ۳۳۱۰ داشت، به صفحه هوم آيفون شما اضافه کند.

بازي Snake براي نخستين بار در سال ۱۹۷۶ معرفي شد و سال ۱۹۹۸ شرکت نوکيا نسخه توسعه پيدا کرده آن را با نام Snake II در گوشي‌هاي موبايل خود گنجاند. از ان زمان ما نسخه‌هاي مختلفي از اين بازي کلاسيک را در پلتفرم‌هاي مختلف مشاهده کرده‌ايم. اکنون شما مي‌توانيد به لطف يک ويجت به نام Retro Widget 2، نسخه اورجينال بازي اسنيک ۲ را با همان کليدهاي کنترلي شماره‌اي روي گوشي آيفون خود هم تجربه کنيد.

بازي Snake در دنياي آيفون‌ها
اپليکيشن Retro Widget 2 به شما اجازه مي‌دهد يک ويجت با اندازه‌ها و رنگ‌هاي مختلف را با رابط کاربري کلاسيک نوکيا به صفحه هوم آيفون خود اضافه کنيد. در تازه‌ترين به‌روزرساني اين ويجت که روز گذشتشه منتشر شده، شما قادر خواهيد بود با همان کليدهاي شماره‌اي که روي گوشي‌هاي قديمي نوکيا مشاهده مي‌شد، بازي اسنيک ۲ را اجرا کنيد. همچنين گفته مي‌شود در پايان ماه نوامبر نيز اپل واچ مي‌تواند از بازي اسنيک ۲ پشتيباني کند.اين بازي داراي ۵ پيچ و خم اورجينال، ۹ سطح و همان انيميشن‌ها و فضاي گيمينگ کلاسيک اسنيک است. همچنين امتيازهاي دريافتي شما در گيم سنتر ثبت مي‌شود و وارد تابلوهاي امتيازات کاربران خواهيد شد. اما نحوه کنترل اين بازي روي آيفون و اپل واچ چگونه است؟

آيفون
شما مي‌توانيد از صفحه کليد شماره‌اي روي صفحه مانند آنچه در گوشي نوکيا ۳۳۱۰ وجود داشت استفاده کنيد. يا آنکه از ژست‌هاي حرکتي استفاده کرده و انگشتتان را روي صفحه به طرف چپ و راست بکشيد.

ساعت هوشمند اپل واچ
شما به دو روش قادر به انجام اين بازي هستيد. اولين روش استفاده از تاج کنار نمايشگر براي تغيير جهت حرکت کرم داخل بازي است. شما همچنين مي‌توانيد از نمايشگر لمسي ساعت خود استفاده کرده و انگشتتان را روي صفحه به طرف چپ و راست بکشيد.

گفتنيست که اين ويجت اپليکيشن رايگان نبوده و براي خريد آن بايد ۱.۹۹ دلار بپردازيد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم