گیم فا/ حدود یک ماه پیش شرکت بازی‌سازی نک‌کام (NEKCOM) به صورت رسمی از بازی پازل‌محور Dying: 1983 رونمایی کرد. این عنوان که در واقع دنباله‌ای مستقیم بر بازی معمایی و اول‌شخص Dying: Reborn به شمار می‌آید، قرار است به صورت انحصاری زمانی ابتدا بر روی کنسول پلی‌استیشن ۵ منتشر شود. حال اعضای تیم توسعه‌ی بازی Dying: 1983 در یک مصاحبه به بیان دلایل انحصار زمانی بودن این عنوان برای کنسول پلی‌استیشن ۵ پرداخته‌اند.

طبق اظهار این توسعه‌دهنده، یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین علت‌های این امر مربوط به ویژگی‌های منحصر به فرد و فوق‌العاده‌ی کنترلر DualSense می‌شود که دست توسعه‌دهندگان را برای ساخت معماهایی خلاقانه و کاملا جدید بسیار باز نگه داشته است.

استودیو نک‌کام در این باره افزود: «تقویت ویژگی‌های حسی درون بازی و انتقال آن‌ها به مخاطب یکی از ویژگی‌های برتر کنترلر DualSense به شمار می‌آید که به لطف بازخورد‌های لمسی آن مهیا شده است. ما هنگامی که از ویژگی‌های منحصر به فرد این کنترلر آگاه شدیم، بدون هیچ تردیدی تصمیم گرفتیم کنسول پلی‌استیشن ۵ را به عنوان پلتفرم هدف خود انتخاب نماییم و بازی را بر اساس مشخصه‌های منحصر به فرد آن توسعه دهیم.»

از این بیانیه می‌توان دریافت که در واقع بسیاری از معماها و چالش‌های بازی Dying: 1983 بر اساس ویژگی‌های کنترلر DualSense ساخته شده‌اند و این ویژگی‌ها در واقع هسته‌ی ساخت گیم‌پلی بازی و پازل‌های آن هستند. علاوه بر این توسعه‌دهنده اظهار داشت که پشتیبانی کنسول پلی‌استیشن ۵ از قابلیت رهگیری پرتو یکی دیگر از دلایل انحصار زمانی بودن بازی Dying: 1983 برای آن به شمار می‌آید؛ چرا که تیم توسعه قصد دارد از این ویژگی در ایجاد فضا و اتمسفر خاص بازی خود نهایت بهره را ببرد:

«ما موانع، چالش‌ها و معماهای زیادی را در ترکیب با ویژگی‌های کنترلر DualSense طراحی کردیم و این ویژگی‌ها به منزله‌ی هسته‌ی ساخت پازل‌های بازی به شمار می‌آیند. من نمی‌توانم هنوز در مورد این پازل‌ها توضیحاتی ارائه دهم؛ چرا که ما علاقه‌مند هستیم که بازی‌بازان شخصا به تجربه‌ی بازی پرداخته و خود برای نخستین بار با این چالش‌های جذاب روبرو شوند.»

علاوه بر این مورد، عملکرد سخت‌افزاری قدرتمند کنسول پلی‌استیشن ۵ به ما این امکان را می‌دهد تا از جلوه‌های گرافیکی چشم‌نوازتر و کیفیت صدای بالاتری بهره‌مند شویم. همچنین با استفاده از قابلیت پشتیبانی از رهگیری پرتو این کنسول می‌توانیم اتمسفر و فضایی ایده‌آل برای غوطه‌وری بازی‌بازان در جریان بازی را خلق نماییم. این موارد بسیار به ما در رسیدن به هدف خود کمک خواهند کرد. تیم توسعه قصد دارد تا برای بازی نسل نهمی خود از تمامی قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید این نسل بهره ببرد و به بازی‌بازان حسی متفاوت با تجربه‌ی بازی‌های نسل هشتمی هدیه دهد.

عنوان Dying: 1983 قرار است در فصل بهار سال ۲۰۲۱ میلادی به صورت انحصاری زمانی بر روی کنسول پلی‌استیشن ۵ عرضه شود. پس از آن و در تاریخ دیگری این بازی بر روی کنسول پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ، ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس به همراه پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم