ترنجی/ در حالی که انتظار می رفت تاریخ معرفی تراشه اگزینوس ۲۱۰۰ سامسونگ ۲۵ آذر ۹۹ باشد اما در آن روز صرفا یک تیزر منتشر شد. امروز اما مشخص شده که تراشه جدید اگزینوس تاریخ ۲۳ دی ۹۹ معرفی می شود و شاید Exynos 2100 باشد. به هر حال پیش از ۲۵ دی ۹۹ و معرفی پرچمدار جدید مجهز به این تراشه، باید معرفی شده باشد.

سامسونگ سرانجام تاریخ معرفی تراشه اگزینوس جدید را اعلام کرد. اگر گفته های این شرکت اطلاعات زیادی را به ما نشان نمی دهد اما پردازنده بعدی (شاید Exynos 2100) دنیای جدیدی را برای چیپست های Exynos به سمت جلو باز می کند.

همانطور که در زیر می بینید، توییت صفحه SamsungExynos می گوید:

“یک Exynos کاملا جدید در راه است”.

بر این اساس، سامسونگ چیپست جدید Exynos را در تاریخ ۲۳ دی ۹۹ معرفی خواهد کرد. اگر به یاد بیاورید، این تنها دو روز قبل از تاریخ عرضه احتمالی Galaxy S21 است. این توییت همچنین هشتگ #Exynos_is_back را همراهی می کند که پیشنهاد می کند بازدهی در عملکرد وجود داشته باشد.

اگرچه سامسونگ هنوز نام تراشه را به طور رسمی اعلام نکرده است، اما چندین گزارش می گویند که این پرچمدار بعدی تراشه سامسونگ است و نام Exynos 2100 را به همراه دارد. انتظار می رود این تراشه دقیقاً مانند همتای کوالکام بر روی فناوری جدید ۵ نانومتری ساخته شود. پیش از این، Exynos 990 بر روی فرآیند ۷ نانومتری ساخته شده بود و با بسیاری از مسائل مربوط به مشکل حرارتی مواجه بود.

در قلب چیپست، احتمالاً میزبان هسته های Cortex-X و Cortex-A ARM با آرایش 1 + 3 + 4 خواهیم بود که راهبردی برخلاف نسخه قبلی که 2 + 2 + 4 خواهد داشت. این یک چیپست هشت هسته ای خواهد بود. می توانید نگاهی به ترکیب احتمالی زیر بیندازید:

۱- 1xCortex-X1 (با فرکانس 2.91 گیگاهرتز) – هسته قوی با عملکرد بالا
۲- 3xCortex-A78 (با فرکانس 2.8 گیگاهرتز) – هسته هایی با عملکرد بالا
۳- 4xCortex-A55 (با فرکانس 2.4 گیگاهرتز) – هسته های بهره وری انرژی
اگر آن را با Snapdragon 888 کوالکام مقایسه کنیم، حداقل روی کاغذ این جا فرکانس کمی بیشتر است. علاوه بر این، گزارش ها می گویند که پردازنده با پردازنده گرافیکی Mali-G78 جایگزین G77 در Exynos 990 خواهد شد.

علاوه بر این، گزارش ها حاکی از آن است که سامسونگ ممکن است سرانجام موفق به رفع اشکالات و رقابت با کوالکام در سال 2021 شود. اگرچه بنچمارک هاای اولیه باعث ایجاد احساسات مثبتی می شوند، اما باید منتظر آزمایش های واقعی باشیم. در هر صورت، طبق گزارشات، تراشه جدید باتری کمتری نسبت به Exynos 990 برای کارهای مشابه مصرف خواهد کرد.

نظر شما چیست؟ منتظر تراشه اگزینوس ۲۱۰۰ هستید؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم