گیم فا/ سرانجام بازی Brigandine: The Legend of Runersia امروز بر روی کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و نینتندو سوییچ در دسترس قرار گرفت و نسخه‌ی پلی‌استیشن 5 آن نیز قرار است در آینده‌ای نزدیک به دست هواداران برسد. در همین زمینه، در ادامه نگاهی به نقدها و نمرات این اثر خواهیم داشت.

بسیاری از بازی‌بازان با سری Brigandine آشنایی داشته و نسخه‌های آن را بر روی پلتفرم‌های مختلف تجربه کرده‌اند. اولین نسخه‌ی این سری ابتدا بیست سال قبل برای کنسول پلی‌استیشن عرضه شد و به محبوبیت زیادی هم دست یافت. حال تیم سازنده پس از مدت‌ها نسخه‌ی تازه‌ای با نام Brigandine: The Legend of Runersia را منتشر کرده است و باید دید که آیا در این زمینه به موفقیت خواهد رسید یا خیر.

در این بازی استراتژی محور به صورت نوبتی، داستان پنج سرزمین گوناگون روایت می‌شود که هر یک داستان مخصوص به خود را دارد. هر یک از این گروه‌ها قصد دارند تا بر دیگری غلبه کرده و به قدرت برسد.

بدیهی است که بازی Brigandine: The Legend of Runersia نسبت به گذشته با تغییرات فراوانی همچون کیفیت، ماموریت‌ها و تجهیزات بیشتر همراه است و طرفداران را بیش از پیش جذب خواهد کرد. ابتدا باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید برای کدام جبهه مبارزه کنید. در ادامه نیز گزینه‌های زیادی پیش رویتان قرار می‌گیرد که انتخاب هر کدام، سرنوشت بازی را تغییر خواهد داد. سازندگان برای داستان این عنوان تلاش فراوانی داشته‌اند و خلاقیت‌هایی هم در آن به چشم می‌خورد.

نکته‌ی جالب دیگر در خصوص بازی Brigandine: The Legend of Runersia این است که بیش از صد ساعت گیم‌پلی در آن به چشم می‌خورد.

قابل ذکر است که دو شرکت ماتریکس سافت‌ور (Matrix Software) و لیمیتد ران گیمز (Limited Run Games) به ترتیب وظیفه‌ی ساخت و انتشار بازی Brigandine: The Legend of Runersia را به عهده داشته‌اند. ضمنا هیچ بخش آنلاین و چند نفره‌ای در این عنوان وجود ندارد و در تمام حالت‌ها باید به صورت آفلاین و تک نفره پیشروی داشته باشید. همان‌طور که در بالا هم گفته شد، برترین منتقدان حوزه‌ی بازی‌های ویدئویی نقدها و نمرات خودشان را پیرامون این بازی نیز در دسترس قرار داده‌اند که در ادامه به مرور آن‌ها خواهیم پرداخت.

DIGITALLY DOWNLOADED.net 9/10

نزدیک به بیست سال از انتشار اولین نسخه‌ی سری Brigandine می‌گذرد، اما باید گفت که هنوز هم تازگی و طراوت خود را حفظ کرده است. Brigandine: The Legend of Runersia نکات زیادی برای ارائه در خود دارد و بازی‌بازان رفته رفته به وجود آن‌ها پی خواهند برد. شک نداریم که خیلی زود افراد زیادی جذب این اثر خواهند شد.

Hey Poor Player 8/10

اگر از دوست داران آثار استراتژی محور هستید، Brigandine: The Legend of Runersia را به هیچ وجه از دست ندهید. البته باید بدانید که تنها با یک عنوان استراتژی ساده سر و کار نداریم و رمز و رازها، داستان و جزئیات پیچیده‌ای در آن به چشم می‌خورد. ضمنا در این عنوان نکات دیگری همچون مدیریت روستاها و مبارزات نوین به چشم می‌خورد. بازی از حالت‌های گوناگونی تشکیل شده است و هر یک جذابیت‌های خاص خود را دارند. بخش شخصی‌سازی هم در مقایسه با نسخه‌های قبلی به بازی اضافه شده است که در آن قادر هستید تا مهارت‌ها و ظاهرتان را تغییر دهید. بی شک Brigandine: The Legend of Runersia ارزش تجربه را دارد و با قیمت مناسبی هم به فروش می‌رسد.

PlayStation LifeStyle 8/10

شاید بازی Brigandine: The Legend of Runersia در نگاه اول کمی عجیب و پیچیده به نظر برسد، اما در ادامه می‌توانید ساعت‌ها با آن سرگرم شوید. گیم‌پلی این بازی علی‌رغم استراتژی محور بودن، سرعت خوبی دارد و بازی‌بازان را به وجد خواهد آورد. اگر چه در گذشته چندان هوادار این سبک نبودیم، اما این عنوان به دلیل محتویات جالبش ما را جذب کرد. Brigandine: The Legend of Runersia به چند به‌روزرسانی برای بهتر شدن هم احتیاج دارد.

همچنین دیگر منتقدان نظیر 4PLAYER به این بازی نمره‌ی 3.9 از 10 داده‌اند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم