ترنجي/ در چند ماه اخير اخباري در مورد سامسونگ گلکسي M12 و F12 منتشر شده است. علي رغم اينکه هيج خبري در رابطه با تاريخ عرضه آنها منتشر نشده است، اما اين دستگاه ها گواهينامه هاي مختلف را کسب کرده اند و رندرهايي نيز از آنها منتشر شده است. حالا با ظاهر شدن آنها در ليست گوگل پلي کنسول جزئيات بيشتري از آنها در اختيار قرار گرفته است.

Mukul Sharma، يکي از فاش کننده هاي معروف دنياي تکنولوژي، در توييتي تصوير اين گوشي ها را به همراه ليست گوگل پلي کنسول منتشر کرده است. احتمالا سامسونگ گلکسي M12 و F12 با مشخصاتي يکسان، به جز رم، عرضه خواهند شد. گزارش ها از اين حکايت دارند که گلکسي F12 در واقع نسخه ري برند شده گلکسي M12 خواهد بود. ببينيم سامسونگ گلکسي M12 /اف 12 چه چيزي براي عرضه خواهد داشت.

مشخصات سامسونگ گلکسي M12 / F12
بياييد از طراحي شروع کنيم، گفته مي شود سامسونگ گلکسي M12 / F12 با پنل پشتي متفاوتي عرضه خواهد شد. با توجه به تصاوير قبلي منتشر شده مي توان گفت که پنل پشتي از يک طراحي خاص دو رنگ بهره خواهد برد. انتظار مي رود که بخش بالايي آن بافت دار و بخش پاييني براق باشد. جدا از اينها، دوربين چهارگانه نيز گوشه بالايي دستگاه قرار خواهد گرفت.

در بخش جلويي دستگاه يک نمايشگر 6.5 اينچي با حفره قطره طور و با رزولوشن اچ دي پلاس  (1399×720) قرار خواهد داشت. سامسونگ اگزينوس 850 که يک چيپست پايين رده 8 هسته اي مي باشد، در درون اين دستگاه قرار دارد. اين چيپست از هسته هاي Cortex A-55  با فرکانس 2گيگاهرتز  بهره مي برد. بر اساس اطلاعات منتشر شده، تنها تفاوت اين دو دستگاه در ميزان رم خواهد بود. گفته مي شود ام 12 با رم 6 گيگابايتي و اف 12 با رم 4 گيگابايتي عرضه خواهد شد. البته ممکن است در زمان عرضه نسخه هاي مختلفي با ميزان رم و حافظه هاي مختلف عرضه شوند. ولي خب تا اين جاي کار اطلاعات ما در همين حد است.

در رابطه با نرم افزار، گفته مي شود که دستگاه با اندرويد 11 و رابط کاربري OneUI 3 عرضه شود. Mali G-76 نقش پردازنده گرافيکي را ايفا خواهد کرد و البته شايعات ديگري هم منتشر شده است که از باتري فوق العاده بزرگ 7000 ميلي آمپري همانند آنچه در گلکسي ام 51 ديديم، حکايت دارد.

مجموعه دوربين از لنز اصلي 13 مگاپيکسلي، به همراه يک لنز 5 مگاپيکسلي و 2 لنز 2 مگاپيکسلي تشکيل شده است. در جلوي دستگاه نيز دوربين سلفي 8 مگاپيکسلي قرار دارد. اين دستگاه اخير در سايت تاييد گواهي BIS ديده شده است که نشان از اين دارد که زمان زيادي تا عرضه رسمي آن باقي نمانده است.

قطعا به خاطر باتري حجيم و نمايشگر متناسب، عمر باتري طولاني را از اين دستگاه شاهد خواهيم بود و به شخصه منتظر عرضه اين گوشي هستم. نظر شما در رابطه با اين گوشي چيست؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم