گيم فا/ مايکروسافت به زودي قيمت سرويس ايکس‌باکس لايو گلد (Xbox Live Gold) خود را افزايش مي‌دهد. اين شرکت اخيراََ به مشترکين سرويس ايکس‌باکس لايو گلد اخطار داده است که تغييراتي در راه است.

به زودي قيمت سرويس يک ماهه ۱ دلار افزايش پيدا خواهد کرد و سرويس ۳ ماهه نيز ۵ دلار بيشتر مي‌شود. اشتراک‌هاي دوازده و شش ماهه نيز افزايش قيمت را به خود خواهند ديد، اما تاثيري بر روي مشترکين حال حاضر ندارند. اشتراک سه ماهه و شش ماهه از اين به بعد ۲۹٫۹۹ و ۵۹٫۹۹ دلار قيمت خواهند داشت. مايکروسافت همچنين اجازه مي‌دهد که اعضاي ايکس‌باکس لايو گلد مدت زمان باقي مانده‌ي اشتراک خود را به ايکس‌باکس گيم پس آلتيميت (Xbox Game Pass Ultimate) تبديل کنند. تبديل بدين معنا است که به عنوان مثال اگر ۱۱ ماه از زمان ايکس‌باکس لايو گلدتان باقي مانده باشد، بنابراين مي‌توانيد آن را به ۱۱ ماه سرويس ايکس‌باکس گيم پس آلتيميت تبديل کنيد.

مايکروسافت در سال گذشته به صورت ناگهاني و بدون اطلاع رسمي، گزينه‌ي اشتراک ۱۲ ماهه‌ي خود را که ۶۰ دلار قيمت داشت حذف کرد. اين در حالي است که شرکت سوني همچنان اشتراک پلاس ۱۲ ماهه‌ي ۶۰ دلاري ارائه مي‌دهد. هنوز مشخص نيست که آيا مايکروسافت سرانجام يک گزينه‌ي ۱۲ ماهه‌ي ارزان‌تر پيشنهاد خواهد داد يا خير. در هر صورت به نظر مي‌رسد که مايکروسافت با اين افزايش قيمت قصد دارد بازي‌بازان را به سمت سرويس ايکس‌باکس گيم پس آلتيميت سوق دهد که به طور همزمان ايکس‌باکس لايو گلد، xCloud و دسترسي به بيش از ۱۰۰ بازي را به ارمغان مي‌آورد.

بسياري از طرفداران اميد داشتند که مايکروسافت به طور کلي اشتراک گلد را حذف کند و يا اين که بازي کردن بخش چندنفره‌ي عناوين مختلف را رايگان کند، اما اين اتفاق رخ نداد و حتي براي بازي‌هاي رايگاني مانند Fortnite نيز به اشتراک نياز داريد. به وضوح مشخص است که مايکروسافت استراتژي متضادي با اين بيانيه پيش گرفته است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم