سخت افزار/ امتياز تعمير پذيري AirPods Max توسط iFixit مشخص شد.

بعد از عرضه AirPods و AirPods Pro نوبت به نسخه جديدي از اين سري از هندزفري‌هاي اپل بود. اما با کمال ناباوري شاهد رونمايي اپل از هدست اين سري بوديم. اين هدست با ارائه صدايي مناسب قيمت بالايي نسبت به رقباي خود دارد. البته مي‌توان دليل آن را قيمت گزاري برند اپل براي ساخت يک هاله‌‎اي از کيفيت براي کاربران دانست. اما با اين وجود امتياز تعمير پذيري AirPods Max توانسته است تا مقداري اين قيمت را منطقي‌تر از قبل سازد.

هرچه قدر به سمت جلو حرکت مي‌کنيم کمپاني‌هاي سازنده قطعات الکترونيکي قطعات کوچک‌تر و دستگاه‌هايي باريک‌تر از قبل را وارد بازار مي‌کنند. همين موضوع باعث مي‌شود تا در خيلي از موارد تعمير بعضي از دستگاه‌ها امکان پذير نباشد و در نهايت نياز به هزينه اضافه براي تعمير بخش ديگر را نيز داشته باشيد. با اين حال جالب است بدانيد AirPods Max اپل با وجود طراحي ظريف خود نمره بسيار خوبي را از سمت iFixIt براي تعمير پذيري خود دريافت کرده است.

امتياز تعمير پذيري AirPods Max: نمره 6 از 10

بر اساس صحبت‌هاي کارکنان تيم iFixIt امتياز تعمير پذيري AirPods Max از 10 نمره 6 شده است. با وجود اينکه عدد 6 از 10 امتياز بالايي محسوب نمي‌شود ولي AirPods Max بيشترين امتياز تعمير پذيري را در بين تمام سري AirPods دريافت کرده است. با اين وجود با کمي ريز شدن بر روي جزئيات بايد بگوييم که با توجه به ابعاد و سايز AirPods Max بايد انتظار تعمير پذيري راحت‌تري نسبت به نمونه‌هاي کوچک‌تر AirPods و نسخه Pro آن داشت.

يکي از بزرگترين دلايلي که باعث دريافت نمره 6 از 10 براي اين هدست شده است، قابليت جداسازي کاپ‌هاي هدست با استفاده از آهن ربا بوده است که به تعمير پذيري آن کمک بسيار زيادي کرده است.

باتري و همچنين درگاه Lightning دو امتياز منفي براي اين هدست بوده‌اند اما با توجه به دسترسي راحت به آن‌ها در صورتي که باتري اين وسيله شروع به از دست دادن عمر خود دهد، يا درگاه Lightning آسيب ببيند، مي‌توانيد با مراجعه به يکي از تعميرگاه‌هاي معتبر اپل آن را درست کنيد. يکي ديگر از موارد منفي که باعث از دست دادن امتياز تعمير براي اين هدست شده است، استفاده از پيچ‌هاي مختلف در بخش‌هاي هدست بوده است. اين مورد تعمير پذيري هدست را براي افرادي که قصد دارند در خانه هدست خود را تعمير کنند سخت خواهد کرد.

با وجود تمام اين موارد در صورتي که از اين هدست به نحو احسنت استفاده کنيد. هيچ مشکلي براي آن پيش نخواهد آمد و مي‌توانيد از صداي دلنشين با کيفيت آن تا ساليان سال استفاده کنيد. همچنين با توجه به استفاده اپل از آهن ربا براي جدا سازي کاپ‌هاي هدست، در صورتي که بعد از مدتي فوم داخل هدست شروع به فرو رفتن کند، مي‌توانيد اين مورد را به راحتي تعويض کنيد. اگرچه تعويض اين بخش براي شما هزينه بالايي را در بر خواهد داشت اما نمي‌توان وجود اين قابليت را ناديده گرفت.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم